potrzebuję #sluchawki (nie muszą być #bluetooth ale teraz sobie pomyślałem, że to dobry pomysł w sumie) do #lumia #windowsphone takie żeby się trzymały uszu podczas biegania i nie szkodził im pot (już dwa zestawy tych zwykłych z lumii zapociłem tak, że trzeszczą), jakość dźwięku też jest ważna choć audiofilem nie jestem. poleci ktoś coś?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy bluetooth 4.1 = Low energy, czy bluetooth 4.1 i bluetooth 4.1 LE to zupełnie różne bajki? Przeglądam telefony i tam funkcjonują jako różne standardy, ale na wiki LE widnieje jako automatyczny dodatek do wszystkiego powyżej 4.0 (przynajmniej tak można to interpretować, bo jest to w miarę nieprecyzyjnie opisane).

Google skąpi sensownych wyników (czyli pewnie nie wiem, jak dobrze go zapytać).

#bluetooth wołam też #elektronika , bo to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simperium: jak mówi @wik5 - to są dwa różne standardy, nie kompatybilne ze sobą. Większość urządzeń (jak telefony) wspiera dual mode (czyli na jednej antenie obsługuje oba), mniejsze urządzenia (jak słuchawki, sensory) używają tylko jednego. Co do standardu 4.1 (lub 4.0) urządzenie może przejść kwalifikacje (dostać certyfikat) nie obsługując LE, więc co do fona to lepiej doczytać czy ten konkretny model obsługuje LE (jak wspiera 4.1 to powinien LE)
  • Odpowiedz
Przedstawiamy Wam nasz nowy produkt - Yanosik VOICE. To bezprzewodowa słuchawka Bluetooth zapewniająca wysokiej jakości dźwięk podczas rozmów telefonicznych.

Zgodnie z obecnym prawem jazda bez takiej słuchawki może kosztować 200 zł + 5pkt - nie warto. Poza kwestiami ekonomicznymi dochodzi kwestia bezpieczeństwa.

Dla zainteresowanych Mirków znajdzie się dodatkowy rabat.

#yanosik #sluchawkabluetooth #bluetooth #kierowcy
Yanosikpl - Przedstawiamy Wam nasz nowy produkt - Yanosik VOICE. To bezprzewodowa słu...

źródło: comment_CzxiFaDMOzGoweIPD2OiHrz8mKVprdM8.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yanosikpl: hola hola... za takie sugerowanie, że "bez takiej słuchawki" dostaniemy 2 stówki mandatu to przegięcie pały i ostatnio kilka firm za to spadło z rowerka. Bo to mocne sugerowanie nieprawdy.
  • Odpowiedz
Jest ok. Sprawdź jeszcze Denon Envaya zwłaszcza, że teraz jest w dobrej cenie, a wedle wielu gra nawet lepiej. Musi być przenośne (w sensie z akumulatorem)?
  • Odpowiedz
Mirki, myślę nad słuchawkami bluetooth do telefonu - konkretnie ciekawie wyglądają Lamaxy B1 Blaze (nowa firma ze Słowacji bodaj).

Mam pytania:

1. czy słuchanie muzy z telefonu na tych bluetoothach mocno drenuje baterie? Wydaje się, że są te technologie jak Low Energy Bluetooth, w sumie już czwarta generacja BT. Nigdy nie miałem żadnego sprzętu BT, stąd pytanko

2.
InspektorKontroliSkarbowej - Mirki, myślę nad słuchawkami bluetooth do telefonu - kon...

źródło: comment_vm9PznBVpkFZsIyzYx7D2Wh1EzDS4cRn.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli Twój telefon wspiera aptX, to rozważ słuchawki z aptX - wtedy to (ponoć :) ) podnosi jakość dźwięku, bo to lepszy kodek :)
  • Odpowiedz
Mireczki, mógłby ktoś polecić mi jakiś dobry model słuchawki bluetooth? Potrzebuję na prezent dla taty, bo już 2 razy mandat dostał za rozmowę przez telefon w czasie jazdy :p Jego fon to LG E460 (o ile ma to znaczenie przy doborze odpowiedniej słuchawki). Z góry dzięki ;)

#sluchawki #bluetooth #sluchawkabluetooth
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@npwjsn: bardzo kreatywnie. W związku z tym poczuwam się by Ci wytłumaczyć jak sprawa wygląda. Telefon często jest w kieszeni i jest bieda by go wyciągnąć w czasie jazdy. Nawet jeśli nie jest to trzeba po niego sięgnąć w czasie jazdy, odebrać i kliknąć głośnik. Niestety często rozmówca i tak nie będzie słyszał wyraźnie tego co mówisz, bo telefon będzie wtedy oddalony od Twoich ust i dodatkowo szumy z zewnątrz
  • Odpowiedz
#windows8 #android #bluetooth Mogę bez problemu przesłać pliki z kompa na telefon ale w drugą stronę za żadne skarby. Pomaga tylko fsquirt z tym że najpierw włączyć a potem przesyłać z telefonu. W ustawieniach bluetuooth nie mam wyślij przyjmij pliki jakby co. Sterowniki ze strony producenta. Ktoś ma pomysł jak to naprawić?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jakie słuchawki #bluetooth dokanałowe?
Tak, żeby z telefonem i laptokiem działały
#sluchawki #elektronika #ios #android, bo na pewno ktoś ma do polecenia.
Cena mniej ważna, bo chcę się zorientować tylko (ale wiadomo, cebula w sercu, więc ma być tanio i dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sihill_pl: pro akurat jedyne jakie polecam i mi sie podobaja :D

a co do sluchawek na BT to bralbym beatsy ze wzgledu miedzy innymi na zywotnosc, sprawnosc wewnetrzna i jakosc baterii. Bo wiadomo ze takie sluchawki po zuzyciu to raczej do wymiany w calosci niz do wymiany baterii a apple jednak baterie robic umie (ipad 3gen 4 lata i dziala na baterii powyzej 10h ciaglego grania w gta VC czy
  • Odpowiedz
@sorhu: Właśnie prawdopodobnie większość stosów Bluetooth takie sprawy średnio ogarnia. Z resztą co sterownik to odrobinę inny stos Bluetooth(chyba że nowsze systemy Window(n)s mają to w miarę ujednolicone).

Nie masz też co się sugerować tym jak są te moduły Bluetooth nazwane, bo producentami układów (z tych bardziej znanych) to Qualcomm(dawniej Atheros), Broadcom i jeszcze jakaś firma.

Pod Linuchem przynajmniej masz BlueZ jako stos, ale nie wiem jak on ogarnia kilka
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie http://s.aliexpress.com/VVRJ3eyA

Na telefonie działają bez problemu.
Na kompie albo działają ok, albo dźwięk strasznie tnie.
Mam bluetooth w adapterze na karty pamięci. Jakiś nołnejm. To może być przyczyna? Opłaca bulić za jakiś inny adapter? Polecacie jakiś? Jest jakaś konfiguracja, która może pomóc?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #sluchawki #bluedio #bluetooth #dzwiek #audiofile #problem #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z iOSem to podłączysz pewnie każde słuchawki Bluetooth (nie mam sprzętu iOS, ale jeśli iOS wspiera Bluetooth, to gdzie miałby być problem?).
Za to możesz zwrócić uwagę, czy słuchawki wspierają kodek AAC, bo AAC jest wykorzystywane w urządzeniach Apple i ponoć AAC daje lepzą jakość dźwięku niż standardowy kodek uzywany w słuchawkach BLuetooth.
  • Odpowiedz
Chciałbym kupić transmiter FM z bluetooth i dwoma gniazdami USB. Mam pytanie, czy taki model będzie ok? I przede wszystkim, czy podoła zasilac telefon, który jednoczesnie będzie działał z yanosikiem?

#samochody #bluetooth #telefony

http://archiwum.allegro.pl/oferta/transmiter-bluetooth-fm-sd-usb-ad2p-ladowarka-2-1a-i5889851325.html#
InspektorKontroliSkarbowej - Chciałbym kupić transmiter FM z bluetooth i dwoma gniazd...

źródło: comment_Vxw338SXa50wmiFk6e3OmGuCMEzO0SrV.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Altru: Chodzi o odtwarzanie na Androidze filmów?
Słyszałem, że na Windowsie program VLC ma opcję, aby z takimi opoxnieniami sobie dać radę.
A czy na Androida są odtwarzacze, które by to wspierały, to nie wiem.

Generalnie odnośnie opóźnień Bluetooth: one są i będą. Dla normalnych słuchawek Bluetooth to około 200 ms, dla słuchawek Bluetooth wspierające aptX Low Latency - to cos koło 35 - 40 ms.
  • Odpowiedz
@Podziwiam_Go: jeszcze nie biegalem w nich. Myślę, że to kwestia dobrania tej koncowki, bo tak samo miałem z innymi słuchawkami. Być może masz za małe/duże gumki nałożone. W jednych słuwkach (i to naprawdę dobrych i drogich) musiałem zamienić strony słuchawek (lewa na prawą), bo nic nie pomagało :-)
  • Odpowiedz
Niedawno kupilem na amazonie mpow wolverine, niecale 20$ i jak narazie sprawuja sie super, dlugi czas dzialania, jakosc dzwieku akceptowalna jak na sluchawki na silownie/do biegania, duza ilosc roznego rodzaju gumek do wczepienia w ucho wiec po paru probach trzymaja sie dobrze i nie mecza przez te poltorej godziny
  • Odpowiedz
Wkładał ktoś coś takiego do auta?
http://allegro.pl/nawigacja-dvd-radio-8-vw-skoda-seat-android5-i6174209127.html
Warte swoich pieniędzy? Szukam czegoś zamiast standardowego radia. Zależy mi najbardziej na #bluetooth aby móc puszczac muzykę ze spotify. W aucie jest wyprowadzone wyjście aux ale męczą mnie już kable.

Seat Leon 2008

#seat #auto #samochody #motoryzacja
b.....4 - Wkładał ktoś coś takiego do auta?
http://allegro.pl/nawigacja-dvd-radio-8-...

źródło: comment_K4MJVz8r9CJeutbUMPTSyDKAg6H4sSer.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach