Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 64
- 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@lubie_ogorki_kiszone: Prawidłowa ścieżka Stannisa, wiele pominiętych wątków z Dorne, przygody Caitlyn Stark jako Żelazna dama i jej watachy, wiele dobrego omineli
@lubie_ogorki_kiszone Zguba Valyrii.
Najśmieszniejsze jest to, że Danka nie ma praw do tronu dlatego, że Jon istnieje, ona nigdy tych praw nie miała ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Kiedyś rozpisywałem się o tym pod tagiem #gotologia, tutaj opiszę to w skrócie:
- w efekcie Wielkiej Rady w 101 roku po Podboju kobiety i ich dzieci zostały wyłączone z sukcesji Żelaznego Tronu (próba złamania
- w efekcie Wielkiej Rady w 101 roku po Podboju kobiety i ich dzieci zostały wyłączone z sukcesji Żelaznego Tronu (próba złamania

- 1
@Lonesome_road: Jeszcze można dodać, że w 233 r. znowu odrzucono sukcesję kobiecą, chociaż powinna być pierwsza w kolejce do tronu. A Viserys po śmierci Rhaegara nie był przypadkiem koronowany na Smoczej Skale jako następca Aerysa?
- 1
@Lonesome_road: Jak patrzę na Wiki westeros to niby coś jest o tym napisane w Świecie Lodu i Ognia ale nie mam teraz dostępu więc nie sprawdzę.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Lonesome_road przebudzenie się starków byłoby ciekawsze niż wejście z buta. Jednak zaciekawiłeś mnie tymi wszystkimi tunelami, poczytam sobie o tym
Zastanawiam się nad prawdopodobnymi scenariuszami bitwy o Winterfell i zakończeniem serii w ogóle...
1) Złota Kompania ex machina zjawia się w ostatniej chwili by pomóc w walce z White Walkers. Być może wykorzystają Wildfire z Kings Landing (okaże się, że to Bran "wwargował" się w Mad Kinga, gdy ten krzyczał "burn them all!" - podobna sytuacja co w przypadku Hodora i "hold the door!"). Cersei będzie uwielbiana, Danka wpadnie w szał, a jej
1) Złota Kompania ex machina zjawia się w ostatniej chwili by pomóc w walce z White Walkers. Być może wykorzystają Wildfire z Kings Landing (okaże się, że to Bran "wwargował" się w Mad Kinga, gdy ten krzyczał "burn them all!" - podobna sytuacja co w przypadku Hodora i "hold the door!"). Cersei będzie uwielbiana, Danka wpadnie w szał, a jej
źródło: comment_qXZ1ojE9ZhqhvzbGymusIzJrAdtNfHXW.jpg
Pobierz@Trolljegeren: Wygrają bitwe o Winterfell w ostatniej chwili zabijając Nocnego Króla, następnie będą musieli stawić czoła Cersei, Danka i Jon nie przeżyją, zginą w tej pierwszej lub drugiej bitwie. Młody kowal zasiądzie na tronie razem z Aryą po pokonaniu Cersei.
Czy istnieje na świecie jakaś książka, którą możnaby zekranizować jak powieści R. R. Martina i byłby to hit na miarę #got ? Gdzie bohaterowie byliby tak źli i okrutni a zarazem każdym by kierowału wg nich słuszne pobudki (czy powódki? XD)? Nie licząc oczywiście książek wyżej wymienionego. No i zachowując klimat Dark Fantasy, pomieszany z politycznymi gierkami.
#ksiazki #asoiaf #plio
#ksiazki #asoiaf #plio
@Mega_Smieszek: Wiedźmin (bez problemu jutro opowiem czemu jeśli byłby ciekaw) - tylko nie ten, co powstaje, bo to bzdura.
@Mega_Smieszek: Sandersona ktos moglby probowac nakrecic. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203955/droga-krolow
"I don't think Dan and Dave's ending is going to be that different from my ending,"
Tylko pozostaje jedno pytanie. Kiedy poznamy to zakończenie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#got #graotron #gameofthrones #plio #asoiaf

@JasiuPierwszyIOstatni: wg mnie dostał sporo kasy za to że nie skończy książek przed serialem, więc po serialu to powinno ruszyć
- 3
@Mega_Smieszek: praktycznie niemożliwe że to zrobi, po pierwsze ze względu na to co mówił (choćby w jednym z udostępnionych rozdziałów Wichrów Zimy), po drugie całkiem prawdopodobne jest że nawet nie będzie już miał okazji się z nią spotkać. Są teorie, że zrobi to Melisandre bez jego wiedzy żeby zapewnić mu wsparcie R'hllora.
- 4
@Mega_Smieszek: Bo miał romans z własną siostrą i Jon jest jego synem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jedna z moich ulubionych teorii
To jedna z moich ulubionych teorii
@Mega_Smieszek: Dlatego, że był trzecim synem swojego ojca i nie miał wielkich szans na dziedziczenie rodowych włości, więc wybrał życie "zakonne" :P
@Mega_Smieszek chyba tak, w książkach siedzieli w mole's town
@Bittersteel: @Mega_Smieszek: Wtedy kiedy przeszli z Jonem przez Mur.
- 3
@Legio_VI_Victrix: Też to zauważyłem oglądając drugi raz
konto usunięte via Android
- 3
Dobra, bo nie chce mi się pod każdym postem tłumaczyć: Cersei nie musi być zabita przez Tyriona albo Jaimego.
W przepowiedni Maggy nie ma słowa o your valonqar. To może być młodsze rodzeństwo Cersei, ale równie dobrze młodsze rodzeństwo Robba, Rhaegara czy jego dzieci z Elią. Biorąc
And when your tears have drowned you, the valonqar shall wrap his hands about your pale white throat and choke the life from you.
W przepowiedni Maggy nie ma słowa o your valonqar. To może być młodsze rodzeństwo Cersei, ale równie dobrze młodsze rodzeństwo Robba, Rhaegara czy jego dzieci z Elią. Biorąc
- 1
@Lonesome_road: czytałam gdzies teorie że to moze byc Ogar, jako mlodszy brat Góry
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
Ramsay czy to w książce, czy w serialu jest zwykłym wymoczkiem w porównaniu do książkowego Eurona Greyjoya. To jakby zestawić pospolitego rzezimieszka z Hannibalem Lecterem.
Ostatnio odświeżyłem sobie trochę Pieśń Lodu i Ognia oraz opublikowane rozdziały z Wichrów Zimy i przypomniało mi to jaką Euron jest interesującą postacią i jak ciekawy jest jego wątek. Smoczy Róg, zbroja z Valyriańskiej stali, dziwne stosunki z kapłanami/czarownikami wszystkich religii, potencjalne czarnoksięstwo, przygotowania do ataku na
Ostatnio odświeżyłem sobie trochę Pieśń Lodu i Ognia oraz opublikowane rozdziały z Wichrów Zimy i przypomniało mi to jaką Euron jest interesującą postacią i jak ciekawy jest jego wątek. Smoczy Róg, zbroja z Valyriańskiej stali, dziwne stosunki z kapłanami/czarownikami wszystkich religii, potencjalne czarnoksięstwo, przygotowania do ataku na
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wjtk123: czytałem gdzieś o teorii dotyczącej tego, że Pieśń Lodu i Ognia w pewnym sensie składa się z trzech części, podział wygląda mniej więcej tak:
I część: Gra o tron, Starcie Królów, Nawałnica Mieczy - znienawidzony (przez czytelnika) antagonista: Joffrey Baratheon - tematyka: królowie, wojna, polityka "miedzynarodowa".
II część: Uczta dla wron, Taniec ze smokami - znienawidzony (przez czytelnika) antagonista: Ramsay Snow/Bolton - tematyka: upadek instytucji państwa feudalnego, skutki społeczne, generalnie "źli
I część: Gra o tron, Starcie Królów, Nawałnica Mieczy - znienawidzony (przez czytelnika) antagonista: Joffrey Baratheon - tematyka: królowie, wojna, polityka "miedzynarodowa".
II część: Uczta dla wron, Taniec ze smokami - znienawidzony (przez czytelnika) antagonista: Ramsay Snow/Bolton - tematyka: upadek instytucji państwa feudalnego, skutki społeczne, generalnie "źli
konto usunięte via Android
- 3
Pieśń Lodu i Ognia to postapo i sci-fi, a smoki i magia to GMO i nanoboty. Change my mind. #graotron #got #piesnloduiognia #asoiaf
@tomekasa:
Nie ma dowodów na to, że Mad King wiedział o paleniu ludzi!
Nie ma dowodów na to, że Mad King wiedział o paleniu ludzi!
Grywa ktoś w internetową wersję GoT? http://lantsev1981.pro
Świetna alternatywa dla fanów planszówki, którzy nie mogą namówić znajomych na granie w wersję fizyczną.
Gdyby ktoś chciał pociorać, piszcie.
#graotron #planszowki #asoiaf #strategie
Świetna alternatywa dla fanów planszówki, którzy nie mogą namówić znajomych na granie w wersję fizyczną.
Gdyby ktoś chciał pociorać, piszcie.
#graotron #planszowki #asoiaf #strategie
Ale grubą szaloną teorię DaeL wrzucił z okazji Wigilii :O https://fsgk.pl/wordpress/2018/12/szalone-teorie-smocza-krew/
#got #graotron #gameofthrones #plio #asoiaf
#got #graotron #gameofthrones #plio #asoiaf
Dobra, nie chce mi się czekać na łaskę ze strony moderacji ( @Moderacja shame on you) i odzyskanie tagu, więc zakładam rezerwowy tag #gotologia2 --> zapraszam do obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) - zwłaszcza, że gotowy wpis leży i gnije od kilku dni, a kolejny już się pisze (chociaż trochę zejdzie zanim się pojawi).
#gotologia --> obserwuj/czarnolistuj
Wszystkie wpisy
Analiza
#gotologia --> obserwuj/czarnolistuj
Wszystkie wpisy
Analiza
- 1
@khaes: Z Aegonem jest ten problem, że najprawdopodobniej nie jest prawdziwym Targaryenem. Jest jedyną postacią do której pasują przepowiednie o 'fałszywym smoku' (Moqorro do Tyriona), 'smoku komediantów' czyli Varysa i serowego lorda (Quaithe do Daenerys) czy 'pogromczyni kłamstw' (Daenerys w Domu Nieśmiertelnych). Siłą rzeczy w sadze nie ma innego Targa, którego pochodzenie można podważyć. Owszem, świetnie nadaje się na władcę, będzie miał poparcie potężnych lordów, a jeśli wygra to nikt
- 1
@khaes: Myślę, że Aegon i JonCon zwyczajnie nie mają pojęcia, że Aegon jest podstawiony. W przypadku młodego to dość proste - od dziecka serowy lord mu to wmawiał. Connington z kolei był/jest zapatrzony w Rhaegara. Nawet jeśli domyśla się, że cała historia jest szyta grubymi nićmi, to nie dopuszcza do siebie myśli, że Mopatis zrobił go w balona.
@Lonesome_road: @moderacja oddajcie mu tag. Nie bądźcie parowami :)
- 0
























#got #graotron #asoiaf