Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rukh

rukh

Dołączył 11 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 33139
  • Znaleziska 8111
  • Mikroblog 25028
  • Obserwujący 45
  • Obserwowane 65
  • Dodane (1789)
  • Komentowane (7510)
  • Plusowane (15729)
rukh
rukh wczoraj, 16:24:18
  • 3
#gothic #risen #mody #gry

Gothic 3, jak i Risen 1 może działać na Vulkanie, aby dodać sobie drobnych efektów.

- DXVK, po pobranu skopoiować plik d3d9.dll z folderu x32, i wkleić do folderu z grą. To jest ten Vulkan.
- Special K to najlepszy sposób limitowania klatek z szybkim VSynciem. Zanim wystartujecie grę, to należy Special K pierw uruchomić. (Podobno lepszy od
rukh - #gothic #risen #mody #gry

Gothic 3, jak i Risen 1 może działać na Vulkanie, a...

źródło: Gothic 3 Reshade MXAO

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rzepa_malino_a
rzepa_malino_a
6 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 1
@rukh: moim zdaniem jeden c--j to wygląda
  • Odpowiedz
rukh
rukh
Autor
4 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 1
@rzepa_malino_a @otsutsuki
Proszę bardzo. W formie bezpośredniego porównania jako GIF.
Bo różnicę widać gołym okiem, jak się je zestawi nakładając te obrazki na siebie.

Ten wóz się zlewał z otoczeniem, i nie wiedziałaś, czy orkowie lewitują gdy znajdują się w cieniu, czy nie.
rukh - @rzepamalinoa @otsutsuki
Proszę bardzo. W formie bezpośredniego porównania jak...

źródło: Gothic 3 MXAA

Pobierz
  • Odpowiedz
rukh
rukh przedwczoraj, 16:38:00
  • 1
#r #muzyka #animalcollective

W 2009 roku odkryłem dla siebie dwie radiostacje:
- w Polsce Radio Euro (dzisiejsza #czworka , dawne #radiobis , ponownie dobite w 2016 roku)
- w Austrii był to FM4
rukh - \#r #muzyka #animalcollective

W 2009 roku odkryłem dla siebie dwie radiostacj...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzekiczan123
dzekiczan123
dzekiczan123
przedwczoraj, 16:50:08 via Wykop
  • 1
@rukh: łoo Panie, tak właśnie dla mnie brzmi rok 2009, wiosną 09 założyłem konto na lastfm i zacząłem słuchać namiętnie Sounds od the Universe, Wrong jest do mnie magicznym przyciskiem do tych czasów.
Last wtedy fajnie rekomendował podobnych wykonawców i właśnie IAMX, Fischerspooner czy Radiohead (In Rainbows) oraz inne indie electro kawałki leciały.
Te troszeczkę lżejsze jak Animal Collective, Grizzly Bear, Peter, Bjorn and John również miło się wspomina, eeh
  • Odpowiedz
rukh
rukh
Autor
przedwczoraj, 17:54:24 via Wykop
  • 0
@dzekiczan123: Odpaliłem jedną randomową audycję z austriackiego FM4 z dzisiaj. Wciąż potrafią grać dobrą alternatywę:

https://fm4.orf.at/sendung/1008297/hot

Ten pierwszy artysta, co się dowiedziałem, Genesis Owusu, to znany głównie z tego, że wystąpił w utworze Gorillaz.
  • Odpowiedz
rukh
rukh 30.05.2026, 22:37:41
  • 0
Testowałem dziś #wypiek
Wchodząc np. w tag #muzyka , przewijając kilkanaście wpisów, to aplikacja zaczyna mocno się zacinać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lNKOGNITO
lNKOGNITO
30.05.2026, 22:49:31 via Wykop
  • 0
@rukh: to od 3 lat nie było aktualizowane xd
  • Odpowiedz
rukh
rukh
Autor
przedwczoraj, 13:13:30 via Wykop
  • 0
@lNKOGNITO: No właśnie ja chyba 3 lata temu tak samo narzekałem.
Po prostu aplikacja została przez kogoś w pewnym znalezisku znowu wspomniana, bo ktoś inny pokazał spam reklam w oficjalnej aplikacji + AI.
  • Odpowiedz
rukh
rukh 27.05.2026, 12:52:12
  • 0
Dzięki Pepperowiczom zdobyłem mysz "Xtrfy M8" za 5 dych, co w polskich sklepach wystawiane ceny są: 400 zł, a na Amazonie 250 zł.
Ale do wyboru kolory wszystkie, bez czarnej i tej z szarymi przyciskami.
Działa bezprzewodowo oraz na kablu.

Według mnie, te zestawy kolorów nie są wybitne, np. ten biały z akcentami pasty do zębów.

Zawsze
rukh - Dzięki Pepperowiczom zdobyłem mysz "Xtrfy M8" za 5 dych, co w polskich sklepac...

źródło: Mysz-Xtrfy-M8W-BLACK-01

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

winsxspl
winsxspl
27.05.2026, 12:55:05 via Wykop
  • 2
@rukh: może i technicznie niezła, ale moja mysz za 25 zł wygląda lepiej xD nie wiem kto im to projektował, ale raczej wzrok ma podobny do Andrei Bocellego
  • Odpowiedz
Ralphs
Ralphs
27.05.2026, 14:44:40 via Android
  • 2
@rukh 400 no nie wiem...
Wygląda, że 150 to była regularna cena
Ralphs - @rukh 400 no nie wiem...
Wygląda, że 150 to była regularna cena

źródło: temp_file2634989170861876001

Pobierz
  • Odpowiedz
rukh
rukh 18.05.2026, 14:49:59
  • 0
Nieczytelny jest ten interfejs #allegro
Wszystko WIELKIE. Niewykorzystane przestrzenie, itd. Widok w postaci listy wiele nie zmienia.

Ja chciałbym widzieć listę produktów w postaci siatki, jak na takim Aliexpress, kilkanaście produktów naraz.
Istnieją jakieś skrypty? Czy AI byłoby wstanie napisać mi skrypt do "Tampermonkey". Prędzej wolałbym takie gotowce od społeczności.

#uxdesign #webdev
rukh - Nieczytelny jest ten interfejs #allegro
Wszystko WIELKIE. Niewykorzystane prze...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh
Autor
18.05.2026, 15:06:57 via Android
  • 0
... i jeszcze to głupie AI jak jakieś uciążliwe toolbary do przeglądarek z lat 2000.
Jakbym chciał sobie zmienić przedział cenowy, to przecież jak byk mam te filtry po lewej.
  • Odpowiedz
rukh
rukh 02.05.2026, 01:08:46
  • 1
Program Handbrake wiele się nie zmienił.
Jest teraz kodek AV1 dostępny. Ale filmy nie zawsze są mniejsze od H.255. Teraz nie ma sensu go używać, kiedy wielu funkcji brak.

Teraz mi Gemini napisał skrypt do zmniejszania plików wideo z telefonu, z równoczesnym ich stabilizacją - przy użyciu wbudowanych funkcji w FFMPEG. Troszkę sam się pobawiłem zmianą różnych wartości, aby uzyskać kompromis stabilnego obrazu i ostrości.

Jak nagrywacie spacery po lesie, czy nagrywacie będąc w aucie,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh
Autor
02.05.2026, 09:18:10 via Android
  • 0
@kontodotestowania: AV1 preset 4, RF 30.
Przy w miarę delikatnej stabilizacji obrazu, pliki jeszcze mniej ważą.
Wykorzystuję "SVT-AV1" (libsvtav1).

Stabilizację mam
  • Odpowiedz
rukh
rukh
Autor
03.05.2026, 19:25:37 via Wykop
  • 0
Trochę się pobawiłem.
Z FullHD zmniejszam rozdzielczości do 864p lub 936p, zależy od ostrości pierwotnego nagrania.
Z HD do 576p lub 648p.

Z 1080p na 720p jednak się wiele traci.
To myślę z 4K schodzić na 1800p po obróbce, Do 1440p przy słabszej jakości nagraniach - szczególnie te nocą.
  • Odpowiedz
rukh
rukh 30.04.2026, 11:51:41
  • 0
Irfanview, jak i XnConvert, nie były aktualizowane od pół roku! Mogliby chociaż zaktualizować biblioteki do kompresji do JXL i AVIF.

#grafika #fotografia #irfanview
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 29.04.2026, 22:13:24
  • 2
Z #googletrends planowane jest usuwanie podglądu mapy krajów i świata, gdzie jakie hasło jest najczęściej wyszukiwane.
Np. już się nie będę mógł dowiedzieć w Google Trends, w których krajach na świecie jest wyszukiwane najczęściej hasło "Gothic 3".

Albo nie dowiem się już, które województwa w Polsce preferowały Angulara zamiast Reacta w 2018 roku.
#google #mapporn #webdev #programowanie #psujo
rukh - Z #googletrends planowane jest usuwanie podglądu mapy krajów i świata, gdzie j...

źródło: React vs Angular w 2018 roku

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DeVaFight4u
DeVaFight4u
DeVaFight4u
30.04.2026, 12:13:09 via Wykop
  • 2
@rukh: Widać zabory
  • Odpowiedz
rukh
rukh
Autor
30.04.2026, 12:34:56 via Android
  • 1

Komentarz usunięty przez autora

rukh
rukh 27.04.2026, 15:58:16
  • 1
#startrek
Nie mogę. TNG. Szósty i Siódmy sezon za często zanudzają. Np. te fillery w odcinku S07E09. Przykładowo rozmowa na wstępie Geordi z Datą (Data-em) o kocie. Dyskutują, jak należy się zaopiekować kotem.
Nie wprowadza to nic do fabuły. Na siłę próbują tu być śmieszni.
Albo odcinek, gdzie matka Troy zasłabła przy komunikacji z istotami, które komunikują się wyłącznie myślami w sposób wymieniania się obrazami przez umysł. Budują niby jakieś
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 25.04.2026, 09:46:03
  • 0
#altsynth (nr. 163)
#muzyka #r

Passion Pit zawsze ciekawie komponował utwory. Pod koniec lat 2000' był najbardziej aktywny - ważna ikona elektropopu. Tutaj jeden z jego remiksów w jego stylu.

Claire - Games (Passion Pit Remix) (2013)
rukh - #altsynth (nr. 163)
#muzyka \#r

Passion Pit zawsze ciekawie komponował utwory...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 24.04.2026, 13:35:04
  • 0
Jak producenci robią schematy piekarników, to często zapominają podawać ile w DÓŁ wystaje front.
Zaznaczone literką B.
To jest ważne, gdy np. pod kuchenką mikrofalową znajduje się szuflada. Wiesz wtedy, jak wysoki dobrać front szuflady.

Np. Bosch to potrafi: https://media3.bsh-group.com/Line_Drawings/MCZ_00775549_422916_BFL634GS1_pl-PL.webp
Ale z Amicą, Kernau, to jest różnie.
rukh - Jak producenci robią schematy piekarników, to często zapominają podawać ile w ...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh
Autor
24.04.2026, 18:03:57 via Wykop
  • 0
O takich schematach mówię. Tutaj Kernau KMO 204.1
Na jakiej wysokości przymocować półkę, aby ramka mikrofalówki nie uderzała w dolny sąsiedni front.

Brakuje tutaj wymiarów. Szukając po PDFach też więcej nie znajdziesz.
rukh - O takich schematach mówię. Tutaj Kernau KMO 204.1
Na jakiej wysokości przymoco...

źródło: kuchenka-mikrofalowa-kernau-kmo-204.1-gb-slim-rysunek-techniczny

Pobierz
  • Odpowiedz
rukh
rukh 22.04.2026, 23:19:07
  • 0
#nightsalternative (nr. 42)
#r #muzyka

Grizzly Bear - Ready, Able (2009)
rukh - #nightsalternative (nr. 42)
\#r #muzyka

Grizzly Bear - Ready, Able (2009)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 22.04.2026, 16:32:43
  • 1
#orange

Zmieniałem ostatnio kartę SIM, i pierwszy raz mam do czynienia z usługą "Wi-Fi Calling".
Przydatne w sytuacjach, gdy dzwonię z drugiego końca świata do Polski, czy ogółem, spoza Unii.

Ale jak dzwonię np. z Niemiec do Niemiec, to lepiej wyłączyć to Wi-Fi Calling, bo wtedy połączenie jest traktowane jako międzynarodowe.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Altar
Altar
22.04.2026, 16:46:14 via Android
  • 2
@Pomarancza008: Jeśli używa Wi-Fi calling spoza Polski, to operator traktuje to jak połączenie z Polski, dlatego to jest takie fajne. Ale ceną za to jest, że dzwonienie na zagraniczne numery jest traktowane jako połączenie międzynarodowe.
  • Odpowiedz
Pomarancza008
Pomarancza008
22.04.2026, 20:33:30 via Wykop
  • 1
@rukh: myślałem że masz sima niemieckiego. Jeśli polskiego to dzwonienie w innym kraju nawet jeśli obydwaj rozmówcy mają WiFi calling jest traktowane jako połączenie międzynarodowe - ale na wszelki wypadek sprawdź jeszcze z operatorem
  • Odpowiedz
rukh
rukh 22.04.2026, 11:53:29
  • 0
#pepper Kurka wodna, kiedy ja jakiś Newsletter akceptowałem. Dobrze chyba, że stworzyłem konto mailowe na alternatywnym adresie. Zaśmieciło mi to całą skrzynkę.
rukh - #pepper Kurka wodna, kiedy ja jakiś Newsletter akceptowałem. Dobrze chyba, że ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 21.04.2026, 22:36:43
  • 3
Powstała taka gra przypominająca #settlers 4

Tutaj gameplay w języku niemieckim, zgadali się w 8 osób do multiplayera.

Mają swojego Discorda na ich stronie, można im tam pokibicować podczas prac:
https://explorers-of-esmar.net/
rukh - Powstała taka gra przypominająca #settlers 4

Tutaj gameplay w języku niemieck...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 21.04.2026, 22:08:08
  • 2
A już myślałem, że akcje #ubisoft spadną do 3 Euro :p
#gielda
rukh - A już myślałem, że akcje #ubisoft spadną do 3 Euro :p
#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skipi1111
Skipi1111
21.04.2026, 22:17:49 via Wykop
  • 0
@rukh: niby tencent chce przejmować
  • Odpowiedz
rukh
rukh 21.04.2026, 21:53:46
  • 1
#nightsalternative (nr. 41)
#r #muzyka

James Blake - Life Round Here (2013)
rukh - #nightsalternative (nr. 41)
\#r #muzyka

James Blake - Life Round Here (2013)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh
Autor
21.04.2026, 21:55:33 via Wykop
  • 0
Wszyscy plusujący poprzedniego Jamesa Blake-a albo usunęli konta, albo się wylogowali ...
@Sepang
@arsaya
?
rukh - Wszyscy plusujący poprzedniego Jamesa Blake-a albo usunęli konta, albo się wyl...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
rukh
rukh 21.04.2026, 21:09:54
  • 1
#nightsalternative (nr. 40)
#r #muzyka #przegryw

Hanni El Khatib - Moonlight (feat. GZA) (2014)
rukh - #nightsalternative (nr. 40)
\#r #muzyka #przegryw

Hanni El Khatib - Moonlight...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 21.04.2026, 20:33:18
  • 1
#muzyka #r #gorillaz #littledragon

Gorillaz - To Binge (feat. Little Dragon) (2010)
rukh - #muzyka \#r #gorillaz #littledragon

Gorillaz - To Binge (feat. Little Dragon)...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh 21.04.2026, 16:48:59
  • 3
Mój telefon, Leagoo Kiicaa Mix, który miałem 3 lata przed pandemią, zanim sobie głupi ekran rozwalił.
Wygrzebałem właśnie zdjęcie zrobione w 2019 roku.
Miał 2 GB RAM, co na tamte czasy było wystarczające do wszystkiego. Ekran FullHD, dobrej jakości IPS. Za 4 stówy nie dało się mieć nic lepszego.

#telefony #android #technologia #2010s
rukh - Mój telefon, Leagoo Kiicaa Mix, który miałem 3 lata przed pandemią, zanim sobi...

źródło: Leagoo Kiicaa Mix

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vulcanitu
vulcanitu
21.04.2026, 16:52:08 via Wykop
  • 1
@rukh: fony z 2017 to był peak, masa zajebistych była
  • Odpowiedz
mp107
mp107
22.04.2026, 06:16:58 via Android
  • 0
@vulcanitu Wolę okolice 2012. Znalazłby się smartfon z bryłą znaną dzisiaj, z klawiaturą QWERTY pod ekranem, z klawiaturą QWERTY wysuwaną, telefon-konsola (Xperia Play) i pewnie wiele innych Dzisiaj to monotonia i nawet małego smartfona poza noname'ami ze świecą szukać.

Napisano z Sony Xperia XZ1 Compact - to przykład dzisiaj wymarłego małego smartfona.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 82
  • Strona 1 z 82
  • >

Konrad

  • Cześć 👋
  • Tarnów
  • https://wykop.pl/tag/altsynth

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.10.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.12.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 03.06.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking