iRobot bankrutuje po 35 latach

Stworzyli Roombę, nie wytrzymali konkurencji i ceł. Kontrolę nad iRobot przejmuje chińska firma Picea Robotics.
- #
- #
- #
- #
- #
- 34
- Odpowiedz

Stworzyli Roombę, nie wytrzymali konkurencji i ceł. Kontrolę nad iRobot przejmuje chińska firma Picea Robotics.
Komentarze (34)
najlepsze
To mało powiedziane, iRobot kojarzy mi się ze sprzętem o wartości kilku tysięcy złotych i możliwościach sprzętu za kilkaset złotych :)
Kilka lat temu, kiedy kupowałem pierwszego robota sprzątającego nie miałem o tym sprzęcie niemal żadnej wiedzy. Kojarzyłem jedynie markę Roomba i zacząłem szukać od tej nazwy. Jak zobaczyłem cenę, to odechciało mi się automatyzacji w sprzątaniu. Na szczęście zerknąłem na któryś z chińskich serwisów sprzedażowych
Teksańczycy najpierw technologię podkupili, potem rozwinęli na gigantyczną skalę a na koniec zaczęli ją potaniać w myśl zasady, że kto robi a nie gada - zarabia.
I tak oto Texaco zajęła
Przypadek...?