Mam pewną prośbę i mam nadzieje, że to odpowiednie miejsce.
Ostatnio - w ramach ćwiczeń nowego języka programowania zrobiłem na szybko stronkę.
Jako że ostatnio tematy kredytowe są gorące, a mi osobiście brakowało w Internecie bardziej zaawansowanego narzędzia do obliczania raty to zrobiłem swoje?
Strona nazywa się https://policzmi.pl. Jest tam kilka kalkulatorów, głównym z nich jest ten do symulacji raty kredytu hipotecznego, uwzględniający zmiany wiboru, inflacje itp.
TL;DR - Będę się zabierał do innych rzeczy i zastanawiam się czy jeszcze coś w tym pogrzebać czy już całkiem porzucić.
Wiec, jeśli macie czas to rzućcie okiem czy komuś się przyda. Jak odzew będzie pozytywny albo otrzymam jakiś konstruktywny feedback,
to postaram się to jeszcze pociągnąć, a jak nie to za jakiś czas zamknę serwer i będę się cieszył z nabytej wiedzy :).
Jego główna funkcja to uwzględnienie zmieniającego się WIBORu (zarówno dane historyczne jak i możliwość symulowania przyszłych stóp).
Dodatkowo można w nim zobaczyć jak wpłynie przejście na stałą ratę, albo jak nadpłata zmniejszy całość spłaty.
Jest tam też opcja sprawdzenia jak obecna inflacja dewaluuje kredyt. Przy takiej różnicy stóp procentowych i inflacji nie opłaca się wcześniejsza spłata.
Chciałbym w związku z tym otrzymać jakiś feedback szczególnie dotyczący, jakości obliczeń, przydatności i czytelności.
Nie wszystkich obliczeń jestem pewny, ale dla mojego kredytu wartości się zgadzają.
Wszelkie uwagi przeczytam i postaram się je wdrożyć.
A może komuś się spodoba i się przyda :D.
Przy okazji powstał też kalkulator do porównania opodatkowania JDG, BMI i kalkulator zmiany raty.
Komentarze (16)
najlepsze
1. Dlaczego kwotę kredytu trzeba podać w pełnych tysiącach? To oznacza, że przez kilkadziesiąt lat kredytu te nawet 500 zł różnicy w każdym miesiącu przekłamuje o ładnych parę złotych część odsetkową i kapitałową każdej raty. Wbrew pozorom - to może się przełożyć na kilka tysięcy złotych w okresie całego kredytu.
2. Czas trwania kredytu musi być podany w pełnych latach. To uniemożliwia wykonania symulacji dla już spłacanego kredytu. Powiedzmy, że zostało mi 15 lat i 6 miesięcy. Te 6 miesięcy ma bardzo duży wpływ na odsetki, to jest grubych kilka-kilanaście tysięcy! Rozważ zmianę tego parametru wejściowego na miesiące.
3. Czemu data rozpoczęcia wyświetlana jest z dokładnością do jednego dnia (pierwszy dzień miesiąca), a przy wyborze w widżecie kalendarza można wybrać tylko z dokładnością miesiąca?
4. Czemu marżę można pobrać z dokładnością 0,1%? Ja mam marżę 1,75...
5. Czemu oprocentowanie też można pobrać z dokładnością
możesz mi wytłumaczyć czemu jak ustawię w kalkulatorze inflacji rok 2022 to nie wychodzi inflacja skumulowana 14,4? I jak liczona jest równowartość kwoty początkowej? Mogłoby to być napisane poniżej dla jasności.
a niektóry brali, a co te parametry oznaczają - też nie wiedzą
Komentarz usunięty przez moderatora