Georgette Mosbacher: USA i Unia powinny przeprosić Polskę
Polsce należą się przeprosiny. Ze strony Unii i USA. Pora powiedzieć to głośno problemy z praworządnością, spora część z tego, była efektem rosyjskiej dezinformacji. W wielu rzeczach byliście od nas mądrzejsi Niektórzy uświadomili sobie konsekwencje wiązania się umowami handlowymi z Moskwą .
U.....V z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 26
- Odpowiedz
Komentarze (26)
najlepsze
Trybunał zaznaczył, że w polskim prawie nie ma trybu kwestionowania ważności powołania sędziego na drodze osobnego powództwa cywilnego. I uznał, że jest to argument przeciwko możliwości rozpatrzenia przez sąd takiego powództwa na gruncie prawa Unii.
https://www.dw.com/pl/tsue-niedopuszczalne-pytania-o-neos%C4%99dzi%C3%B3w/a-61210273
Na uwagę, że ona również krytykowała część polityki polskiego rządu, zwłaszcza odnośnie wolności mediów Mosbacher powiedziała, że "Owszem, tam gdzie trzeba było, krytykowała". - Polska ma problemy z sądami, ale wierzę, że to etap przejściowy. Gdyby było tak źle, jak to przedstawiają w Brukseli, amerykańskie firmy nie inwestowałyby nad Wisłą miliardów dolarów.
Sytuacja jak w 1941 roku
Zwróciła uwagę, że "w 1941 roku Churchill prosił USA o samoloty, a Roosevelt - gdy Ameryka była jeszcze neutralna - miał podobny problem, jak dzisiaj NATO". - Jak go rozwiązał, mimo oporu Kongresu? Samoloty poleciały do granicy z Kanadą, a tam zostały dosłownie przepchnięte na drugą stronę. Dzięki temu trafiły do Wielkiej Brytanii spoza terytorium Ameryki. Ukraina zasługuje na b--ń i te maszyny, bo walczy o życie. Gdy się chce, zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie, ale musi ono uwzględniać argumenty Polski - podkreśliła Mosbacher.