Dziedziczenie pieniędzy z rachunku bankowego...
Dziedziczenie pieniędzy na rachunku bankowym stanowi większy problem niż dziedziczenie pieniędzy w gotówce. Z czym się wiąże?
Urwisko z- #
- #
- #
- #
- #
- 8
- Odpowiedz
Dziedziczenie pieniędzy na rachunku bankowym stanowi większy problem niż dziedziczenie pieniędzy w gotówce. Z czym się wiąże?
Urwisko z
Komentarze (8)
najlepsze
Pitolisz trzy po trzy. Akt zgonu sporządza się na podstawie karty zgonu.
I tak wyjdzie, że wyjąłeś kasę umarlakowi.
Pomijając już kwestie moralne - że nie mogłeś poczekać tego miesiąca na otrzymanie kasy po tatusiu.
Zawsze się dziwię, gdy ten temat jest poruszany; żyli sobie (przyszli spadkobiercy) całe lata ze swojego, a gdy rodzic przechodzi na łono Abrahama to im się tak cholernie spieszy dorwać się do kasy. Po
1. Stwierdzenia nabycia spadku, czyli sąd na podstawie testamentu albo z ustawy określa kto jest spadkobiercą i w jakim procencie uczestniczy w masie spadkowej - bez określania co jest składnikiem masy spadkowej, na postanowieniu są określone tylko
Niekoniecznie. Jeśli jest zgoda spadkobierców, a nie daj boże jeden spadkobierca, przyjęcie wprost, spójny treściowo testament, to dział jest razem ze stwierdzeniem, czyli jedno posiedzenie i gotowe. Przećwiczone organoleptycznie.
Jeśli np zona z mezem albo syn z ojcem sa wspolwlascicielami konta (nie to samo co upowaznienie) to mozna spokojnie wyciągnąć kasę i przelać na inne konto i zamknac poprzednie dzielone ze zmarła osoba. Wogole ma shiee piękne uprawnienia do konta i kasy jako WSPOLWLASCICIEL.
W innych przypadkach jest sporo trudniej to wszytko ogarnac.
Z kontem wspólnym jest też taki problem, że wiele banków
ciekawe cwaniaczku jak udokumentujesz uzyskanie masy spadkowej przed urzędem skarbowym ? wypłata na pełnomocnictwo = izba karno-skarbowa. tylko spadek w postępowaniu sądowym lub poświadczenie dziedziczenia upoważnia do zwolnienia podatkowego.