Sąd w Niemczech zawiesza ratyfikację funduszu odbudowy
Niemiecki Trybunał Konstytucyjny wstrzymał ratyfikację Funduszu Odbudowy UE. Minister finansów Olaf Scholz jako jeden z niewielu zrozumiał, jakie konsekwencje będzie miała ta decyzja. Scholz mówił o „momencie Hamiltona” dla Unii Europejskiej – „ze wspólnych długów powstanie wspólne państwo”.
murison z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 187
- Odpowiedz
Komentarze (187)
najlepsze
Komentarz usunięty przez moderatora
Niemcy korzystając ze wspólnej waluty euro mogą eksportować dużo więcej niż importują, płacą za to słabsze gospodarczo kraje południa. Przed pandemią w 2019 roku nadwyżka handlowa Niemiec wynosiła 260 miliardów euro i była najwyższa na świecie. Gdyby nie Euro to nie byłoby możliwe, gdyż import musiałby równoważyć się z eksportem, inaczej kurs Marki szedłby w górę i ich produkty byłyby coraz droższe. Dzięki
no taki jest plan. Olaf siedź na dupie i nie przeszkadzaj.
Wiadomo po co, żeby właśnie dojechać państwa typowo turystyczne i przypomnieć tym krajom kto rządzi w UE. Żadnego geramexit nie będzie.
Komentarz usunięty przez moderatora
@drMuras: Niemcy by wyszły z siebie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bardzo mnie śmieszą ludzie, którzy myślą, że po rozpadzie UE Polska będzie cokolwiek znaczyć. Przecież to będzie jakieś karłowate państwo na mapie świata - to samo jak my patrzymy na Andorę w skali globalnej. A
@DodatnieUjemny: Czyli jesteś takim nacjonalistą - internacjonalistą, tak?
@DodatnieUjemny: Ciekawa inicjatywa, ale cokolwiek niewykrystalizowana. No bo jeśli poglądy gospodarcze zwolenników miotają się od pomysłów na totalną redystrybucje do libertarianizmu to trudno mówić o odlewaczaniu Europy, skoro nie jest się w stanie odlewaczyć własnego obejścia (tak, Konfedereacji to również dotyczy).