Glifosat – cichy zabójca? Czy polscy politycy się obudzą?
Ograniczenia w stosowaniu glifosatu obowiązują już w: Holandii, Belgii, Niemczech, Włoszech. Kolejne kraje, w tym Austria toczą bój o całkowity zakaz używania u siebie preparatów z glifosatem. Za wycofaniem tego środka z użycia opowiedziała się Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa.
l.....u z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 84
- Odpowiedz
Komentarze (84)
najlepsze
Co więcej, opis jest tylko głupią zagrywką erystyczną. Fakt, że jakiś kraj zabronił stosowania glifosatu nie oznacza jego szkodliwości. Unia Europejska dopuszcza stosowanie glifosatu, zezwolenie jest do roku 2022 a producent już wystąpił o jego przedłużenie, które z pewnością otrzyma.
Interesowałem się tematem i moje wnioski są takie że prawidłowo używany w szczątkowych ilościach dostaje się do żywności. Problemem są rolnicy którzy sobie przed zbiorami podsuszają zboża tym gównem.
Od kiedy w usa przysięgłymi są
Co do samej chemii i jej rzekomej szkodliwości, to całkiem sensowny filmik zrobił @dkm17. Bardziej zainteresowanym polecam bibliografię w opisie filmu.
@chilon: powiedz mi która część artykułu jest istotna dla mojej zacytowanej wypowiedzi? Bo rzucasz się jakbym skrzywdził ci matkę #!$%@?ąc się do czegoś co napisałem jako ciekawostkę a kompletnie ignorując meritum.
Porównanie toksyczności czystego glifosatu z jego preparatem pestycydowymJak już wspomniano, preparaty pestycydowe takie jak Roundup charakteryzują się 17–32 razy większą tok-sycznością od glifosatu. Główną przyczyną tego zjawi-ska są związki powierzchniowo czynne, które zmieniają właściwości herbicydu (7). Bukowska i wsp. (12) przeprowadzili badania w celu porównania toksyczności działania czystego, aktywne-go związku z jego handlowym preparatem – Round- up 360 SL (prod. Monsanto, Belgia). Stwierdzono,
A co ich obchodzi jakiś glifosad oni mają wybory, a w przerwach ciężko zapieprzają jak tu wyprowadzić kasę budżetową.