Płonka: Na wypłąty szpitale wydają 83% przychodów, a na leczenie jedynie 4%
Na wypłaty przeznacza się ponad 83 proc. przychodów ze sprzedaży. Szacuje się, że w 2019 r. to obciążenie może wzrosnąć do 90 proc. Absurdem jest to, że koszty leczenia stanowią jedynie od 4 do 6 proc. wydatków – mówi Andrzej Płonka, prezes Związku Powiatów Polskich.
wykopowicz19870808 z- #
- #
- #
- #
- 131
- Odpowiedz
Komentarze (131)
najlepsze
@4x80: to powiedz jeszcze ile tego pkb na ochrone zdrowia sie przeznacza w Polsce a ile w cywilizowanych krajach Europy.
Wycena procedur to takie zwierze - jak lekarz przeprowadza badanie na kontrakcie za 30zł którego prywatnie nikt nie wykona za mniej niż 150zł, a NFZ szpitalowi płaci za to tyle, że i tak generuje to szpitalowi stratę.
W praktyce wygląda to tak, że przychodzi pan dyrektor z rectalgią, że przykro mi bardzo, ale wasza praca
Podsumowując osoby chore i niepełnosprawne niech umierają, potrzeba nam wincyj płacących podatki, bo ludzie socjalu się domagają.
*Nie jestem związana z branżą medyczną (chyba, że
W normalnym kraju koszty personelu to jakies 60% całości wydatków szpitala, reszta to "koszty rzeczowe", takie jak rachunki, leki, sprzęt, żywienie pacjentów i takie tam. Sposrod pozostalych ~40% blisko ~20% przeznacza sie na to, co tutaj
@morm: Zawsze ci coś może przestać trybić nawet prowadzać zdrowy tryb życia
A nie, to nie ten temat :(
Dlatego powinno się zweryfikować płace w NFZ. A przede wszystkim zacząłbym od zwiększenia miejsc na uczelniach medycznych. Studia lekarskie powinny być zwykłymi studiami, żeby łatwiej można było się dostać.
Jak ktoś ma hajsy to i za samo czesne na prywatnych studiach przejdzie cały tok edukacji. Nie ma co się o to martwić. Ponadto lekarze i tak dużo piją, więc