Brak wsparcia ze strony innych, a depresja
Brak wsparcia ze strony innych osób implikuje poczucie osamotnienia. Towarzyszyć temu może poczucie beznadziejności, bezsilności, brak radości życia, przekonanie, że nie jest się nikomu potrzebnym. Taki stan rzeczy może rodzić ryzyko depresji, a także znacznie poważniejszych skutków.
nowywinternetach z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 272
- Odpowiedz
Komentarze (272)
najlepsze
Komentarz usunięty przez moderatora
Powiem wam jednak, że z "urodzonego" pesymisty stałem się wręcz optymistą (niech będzie, że realistą bez pesymizmu).
Po prostu odrzucam automatycznie złe perspektywy i żyję na bieżąco.
Nie będę tutaj opisywał szczegółów mojego życia, ale miałem naprawdę dużo powodów do depresji i nawet teraz uważam (chociaż to egocentryczne) że większość tych depresyjnych przypadków, które znałem gówno w życiu dotknęło.
Żeby
Ludzie wybierają depresję, kiedy tracą nadzieję. Nie ma w nich tego wewnętrznego ognia aby walczyć. Wypalili się. Został tylko popiół i zawieszenie między życiem i śmiercią
@banowiec: Totalna bzdura. Introwertycy tak samo potrzebują ludzi, tylko z powodu swojej nieśmiałości, i słabszych umiejętności interpersonalnych takich kontaktów unikają. To introwertyk ma totalnie #!$%@? z depresją, bo izoluje się jeszcze bardziej, przez co jest kompletnie sam.
W polsce albo chcesz miec dzieci i zyc na skraju ubustwa albo byc kawalerem i ledwo kupic sobie auto i nim jezdzic .Ja wiem ze pewnie tu jest duzo informatykow +10k na msc ale kraj w ktorym pracownik fizyczny zarabia na wegetacje to dramat .
Ktos moze powiedziec ze to nie prawda ale moj pradziadek mial 9 dzeci i budowal dom choc byl zwyklym chlopem .Dzis mimo robotyzacji informatyzacji i innych udogodnien nikt z was prawdopodobnie za zycia nie wybuduje dom i nie bedzie mial wiecej niz 3 dzieci
Kolejne
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora