nie, to znaczy, że masz umiejętności. Na studiach różnie bywa z przekazaniem wiedzy.
@ElCazador: zawodówka sprawia magicznie że ktoś ma umiejętności? W większości małych i średnich miast zawodówka to magnes na największy plankton społeczny który idzie tam bo nie ma żadnych ambicji do nauki.
@adam-skowyt: Ale są takie elementy wiedzy, którą uzyskasz właśnie tylko na studiach, chodzi mi np. o zajęcia laboratoryjne albo z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń, jak mikroskop elektronowy czy maszyna wytrzymałościowa. Są oczywiście kursy i specjalistyczne szkolenia, ale tu znów odpada twój argument o samodzielnej nauce. Masz też dostęp do wiedzy ludzi, którzy siedzą w temacie od lat i na niejednym problemie zjedli zęby i przez to, dzięki im radom, nie będziesz
@ElCazador: ale w niektórych pracach jednak trzeba mieć znajomość tematu jaką dają studia na danym kierunku. Samemu nie ogarniesz niektórych rzeczy ucząc się w domu
Co to za lista gdzie porównuje się resortowe dzieciaki z posadką załatwioną przez tatusia (Wojewódzki, Kraśko, etc.), artystów którzy nie muszą kończyć podstawówki bo liczy się talent i umiejętności (Bagiński, Staszewski - ten ojciec też wykazywał objawy zatrucia lewicowego) z ludźmi na najwyższych posadach państwowych, gdzie wiedza, wykształcenie i wartości są równie ważne jak znajomości i układy?
@zarazwracam: tak jest nadal i tak będzie dopóki młodzi nie przekonają się na własnej skórze, że bez wykształcenia też można godnie żyć tylko tu słowo klucz: trzeba mieć pomysł na siebie. Bez tego nawet wykształcenie ci nic nie da.
@platkiowsiane: Znajomości to bardzo ważny atut danego człowieka... Człowiek ze znajomościami wie do kogo zadzwonić ma wpływy może dużo zorganizować nie można tego zlekceważyć. Nie mówię o prostym nepotyzmie ale o faktycznych znajomościach kontaktach i powiązaniach.
@okurcze: Nie mając papierka z automatu odcinasz się od pracy jako lekarz, prawnik, urzędnik, i w jakiejkolwiek korporacji, czyli najlepiej płatnych zawodów.
@WielkaPolska: PS - nawet Google na większości stanowisk wymaga albo studiów, albo ich odpowiednika w postaci doświadczenia na podobnym stanowisku. Coraz więcej firm ocenia kandydata również przez pryzmat jego kodu, np. na takim GitHubie.
Komentarze (86)
najlepsze
Wiem,wiem,minusy się posypią,nikt nie lubi słyszeć krytyki na swój temat.
@ElCazador: zawodówka sprawia magicznie że ktoś ma umiejętności? W większości małych i średnich miast zawodówka to magnes na największy plankton społeczny który idzie tam bo nie ma żadnych ambicji do nauki.
Zakop.