Wpis z mikrobloga

@Przewrocilem_Tuska: Chociaz przepraszam. Mam tez takie piosenki zwiazane z przyjemnymi chwilami. Szczegolnie wakacje z dziecinstwa :) Np. ta piosenka: wakacje z rodzenstwem na wsi obok Zamoscia u cioci naszej mamy, cieple wieczorne lata, pelno dzieciakow i mlodziezy, ogniska w nocy, smak swiezego pieczywa z rana, swieze orzechy laskowe pod koniec wakacji, no i zapach tej natury tam.

tusiatko - @Przewrocilem_Tuska: Chociaz przepraszam. Mam tez takie piosenki zwiazane ...
  • Odpowiedz
@tusiatko: Dzieje się tak dlatego, że za pamięć w naszym układzie nerwowym odpowiedzialna jest m.in. struktura zwana hipokampem. Jest tam zlokalizowane tzw. pole węchowe czyli miejsce, dokąd docierają informacje o tym co czujemy. Hipokamp jest także częścią układu limbicznego, który jest naszym układem "kary i nagrody". Przez co kiedy odczuwamy przyjemność i jakiś zapach tworzą one jakby jeden wzór w naszej pamięci.

#medycyna
  • Odpowiedz
@tusiatko: ja głownie przypisuje piosenki do osób które spotkałem w swoim życiu, może byc tak ze nie pomysle o kimś pare lat, a usłysze jakas piosenkę i odrazu mam ja przed oczami jakby to było wczoraj :P
  • Odpowiedz