Wpis z mikrobloga

@Humma: od nauczyciela z techbazy. Myślę, że takiego porównania użył aby zachęcić nas do nauki programowania, nie koniecznie jakiś desktopowych appek, a jakiś kontrolerów itp. Wcześniej jeszcze mówił co nas może czekać na studiach w pracy.
@HCLB:

Wy myslicie ze po tych studiach (telekomunikacja) bedziecie pracowac w terenie? Ze sprzetem? Projektowac cokolwiek? Zapomnijcie... 95% z was skonczy przy biurku jako programisci Javy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


ale Teorie sygnalow i obwodow i tak trzeba bylo zaliczyc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@przech: chyba taki co przelutowywuje kondensatory w monitorach
@HCLB: Prawda. Naprawa sprzętu to bardziej zadania dla technika i w dodatku mniej rzeczy się naprawia dzisiaj z powodu cen i budowy "modułowej" urządzeń.
@hofier: mikrokontrolery rządzą się swoimi prawami. Porównanie głupiego hello worda w C i mrugającej diody w C na mikrokontroler to jest kosmos.
@HCLB: @hofier: zawodowy programista oczywiście sam program napisze o wiele lepiej. tylko że on nie wie co jest "tam na dole". nawet nie jest czasem w stanie sprawdzić, czy urządzenie, które zaprogramował działa poprawnie i podać jego parametry

istnieje też cały dział elektroniki, o którym programiści nie mają pojęcie - czyli analogówka. mam tu na myśli całą radioelektronikę, układy wysokiej częstotliwości, kwestie przesyłania mocy i wiele innych.... i to jest
Elektronik, osoba która naprawia jakiś sprzęt


@Humma: A nie? Zazwyczaj jest to technik elektronik.

Prawda jest taka, że dzisiaj elektronik, to bardziej programista potrafiący stworzyć komputer niż osoba która naprawia jakiś sprzęt


@HCLB: Ile on ma lat? Co on wie? Pracuje tylko w szkole? Co on pier....?

Oczywiście możecie być "retro" elektronikami, ale największe pieniądze są w kodzie


No tak teraz wszyscy idą w programowanie, cyfrówkę i przez to znowu
@mk87so0: Zgada się, osoba która naprawia sprzęt elektroniczny najczęściej zwie się elektronikiem, tyle że definiując elektronika jako osobę która naprawią sprzęt jest co najmniej nieodpowiednie.

Informatyk, osoba która naprawia komputery. Równie trafne.

Zresztą ile osób w branży zajmuje się bezpośrednio naprawą? Bardzo mało, przynajmniej z mojego rozeznania.