Wpis z mikrobloga

Poleciałem trochę w bambo z updejtami, ale #!$%@?ć to, przejdźmy do sedna. Pierwsza modyfikacja zakończona. Niestety jest trochę krzywo na stelażu (poprawię to przed malowaniem ramy) ale podciągnąłem to na pastiku i nie widać. Nie wpływa to na komfort jazdy ale przez to boczki przy zbiorniku się nie zgrywają (nie dochodzą na 100%).

1. Chyba tutaj zakończyłem ostatnią relację. Składanie do kupy i ogarnianie elektryki:

Imgur

2. Kupiłem zabudowę stelaża. Niestety zostałem zrobiony w #!$%@? bo umawiałem się na wszystkie śruby i kilka mocowań a dostałem w sumie absolutne minimum żeby szło to poskładać:

Imgur

3. Składanie na nowych śrubeczkach. Och moje lśniące imbusiki:

Imgur

4. Rzeźnia z kablami. Nie chciałem nic ciąć bo mi szkoda oryginalnej instalacji. Przewody do akumulatora starczyły na styk po puszczeniu ich jak najkrótszą drogą:

Imgur

5. Lampę podłączyłem na wyciętej kostce ze starej lampy i bangla bez problemu. Kierunki mam w lampie:

Imgur

6. Mocowanie siedzenia kierowcy zrobiłem sam (jak już wspominałem zostałem wyruchany między innymi na tym elemencie):

Imgur

7. Zrobiłem sobie takie trójkąciki do trzymania blachy:

Imgur

8. Nie wiem ile razy ją rozbierałem i składałem bo coś nie pasowało:

Imgur

9. Potrzebne było jeszcze mocowanie wydechu, niestety został stary bo kasy mało a zmiana zawieszenia mi się śni:

Imgur

10. Nic wyszukanego. Na zdjęciach nie widać ale jest to nieźle powyginane żeby pasowało jak należy:

Imgur

11. Prawa strona:

Imgur

12. Lewa strona:

Imgur

Co do samej koncepcji. Honda ma dostać wygląd współczesnego #!$%@?, co do szczegółów jeszcze walczę ze sobą czy ma być:

a) szeroka kiera w owiewkach

b) clip-ony w owiewkach

c) szeroka z lampą okrągłą

d) clip-ony z lampą okrągłą

e) szeroka z lampą mt03

f ) clip-ony z lampą mt03

Ma być zawiecha typu upside-down (USD) wraz z potężnymi hamulcami (najprawdopodobniej od 929RR).

Wahacz tył wraz z kołem i zawieszeniem też zmienię ale tutaj jest większa rzeźba, moje typy na dzień dzisiejszy to:

a) cbr 600rr

b) cbr 1000rr

c) gsxr 1000 k5-k6

Na plastiki są dwa pomysły:

1. Nowszej 1000rr (2010) -torowe

2. Cbr f4i - torowe

Nie chce mi się już wymieniać rzeczy takich jak:

1. Malowanie całości razem z ramą

2. Sportowe chińskie sety z ali

3. Jakieś fajne klamki też pewno china ali

4. Nowy wydech w zależności jaki wahacz wsadzę

5. #!$%@? pierdół o których pewnie teraz zapomniałem.

Znowu nieogarnięty wpis :D Na pewno połowy nie napisałem o której chciałem napisać wybaczcie :D

#motocykle

#pokazmotor

#fr6
bababysiejednakprzydala - Poleciałem trochę w bambo z updejtami, ale #!$%@?ć to, prze...

źródło: comment_rmjS5CZvWTMftPcIbKo9PhZqMC6AE9Ts.jpg

Pobierz
  • 11
@Jofiel: Motocykl kupiłem od kolegi, nie podobał mi się wizualnie więc postanowiłem go przerobić by jeździł i wyglądał jak coś nowszego. Opisuję to pod tagiem #fr6. Tych "po co" jest tak dużo, że aż ciężko wyrazić to w jednym zdaniu. Jak każdy facet chce mieć coś czego nie ma nikt inny, coś co zbudowałem sam. Honda cbr 600 f1 jest już na wymarciu w zasadzie i to mi się podoba.
@baba_by_sie_jednak_przydala: no no, ale albo tak jak na koncepcji - ciachasz go całkiem na dole, albo podciągnij go wyżej przy zadupku - w sensie bliżej zadupka.

Mi chyba najbardziej się podobają te, które są ukryte "w zadupku". Z tyłu masz dwa otwory, a od boku prawie nie widać ;)