Wpis z mikrobloga

Siema!

Mam pytanie do #bojowkaandroid Przez najbliższe dni jestem skazany na używanie #xperia U z #android w wersji 4.0.4. Telefon zacina się do tego stopnia że nie da się go używać. Myślę nad zmianą systemu. W internecie jest pełno różnych wersji, nie wiem którą wybrać. Chodzi mi o coś co będzie działało możliwie jak najszybciej na tak słabym telefonie. Dodam że w temacie androida jestem całkowicie zielony.
  • 7
  • Odpowiedz
@seba377: najlepiej to wgrać do Xperii U Androida 2.3.7 oryginalnego. Do tego roota, cwm i wszystko.

Nie ma sensu pakować nowszego Androida do tego telefonu bo muli.

Miałem dwie te Xperie i temat zbadalem osobiście.
  • Odpowiedz
@kielonek:to była pierwsza rzecz która zrobiłem :D czytałem na necie i podobno ten model tak ma po aktualizacji że się zacina. Napisanie smsa obecnie zajmuje mi z 2min, telefon zacina się po każdym naciśnięciu klawisza
  • Odpowiedz
@seba377: Jak dawno temu robiłeś factory reset? Jeśli niedawno to jest możliwe, że telefon jeszcze "nie doszedł do siebie" i po jakimś czasie zacznie działać szybciej.
  • Odpowiedz
@seba377: Pewnie nie odpiszesz, ale :D

Jeśli chcesz zostać przy Stockowym, to sprawdź w ustawieniach -> aplikacje co zżera sporo ramu (prawdopodobnie w tym problem) i najwyżej znajdź zastępnik / zabij proces.

Ja swojego Droida 4 odchudziłem ze 70MB Ramu (tak średnio) wywalając zbędne aplikacje (chociaż mi działa dobrze Stockowy Rom, bo dla Ameryki :D).

Niemniej najlepiej Cyan
  • Odpowiedz