Wpis z mikrobloga

@epi: hac nadal w wybornej formie ;> Oczywiscie, ze wyglad od Piotrkowskiej oraz nawierzchnia jest do poprawy, ale zwazywszy, ze raptem dwa dni temu bylo ogloszone, ze OPG ma zamiar cos z tym zrobic (a jakie klotnie, ze chca druga Manu zrobic!), tekst jest jak zawsze zalosny.
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: My wiemy, tylko przez takie hace i im podobne (widze, ze ma pilnych uczniow!) musze np tlumaczyc starszym w rodzinie, ktorzy nie mirkuja, czy nie maja fb, co to w tej Łodzi sie wyrabia...
  • Odpowiedz
@epi: na popularność offa nie wpłynęły nie najtańsze restauracje, czy knajpy, tylko właśnie ludzie, którzy przychodzili tam "pić na legalu". Wtedy dopiero zaczęły tak na prawdę powstawać knajpy z nadzieją na klientelę.

Ja uważam, że tak:

1. offa trzeba wyremontować troszkę (chociaż bez
  • Odpowiedz
Wyznaczyć konkretny teren dla ludzi pijących tam na dziko


@npsr: imho powinno sie ich wyeliminować całkowicie :)
  • Odpowiedz
@epi: a niby czemu. Nigdzie w centrum nie można się napić własnego piwa, bo to przecież takie NIELEGALNE i złe! Kawałek i tak sporego placu bliżej bramy można by spokojnie na to przeznaczyć, a ogrodzone łatwiej by było upilnować i wszyscy szczęśliwi :)

Uważam, że takie miejsce też jest potrzebne i mi tam w sumie nie przeszkadzają Ci ludzi poza tym, że zostawiają syf tylko. Więc niech zostawiają w jednym
  • Odpowiedz
@npsr: kwestia gustu, po prostu wolałbym, żeby ich (i syfu jaki zostawiają) tam nie było, a miejsce zostało jakoś sensownie zagospodarowane, chociażby food truckami
  • Odpowiedz
@Zircon: ale jeśli będzie to w zamkniętej strefie to nie będziesz musiał się nawet tam zbliżać i tyle. Wszyscy zadowoleni.

@epi: Niby tak, ale w końcu stanie się tak, że na offa zaczną przychodzić tylko rozkapryszone hipstery z bogatych rodzin... Poza tym myślę, że też dla tego DOM czy spaleni zachęcają niską ceną perły, bo wiedzą, że jak będzie za drogo to tanią alternatywę masz za płotem i
  • Odpowiedz
@Zircon: meliną to on był, nadal trochę jest :P Idzie w dobrym kierunku a wydzielona strefa to też raczej nie krok w stronę meliny tylko chyba raczej odwrotnie :)

Poza tym zawsze jest Pub kibica w którym też same menele siedzą i dwa chińczyki ... no ale czy aby na pewno dobrą drogą jest zastępowanie ich hipsterskimi wegeburgerami w cenie prawdziwych? też średnio.

Z resztą popatrz na Piotrkowską 217. Ładniejsza,
  • Odpowiedz
stanie się tak, że na offa zaczną przychodzić tylko rozkapryszone hipstery z bogatych rodzin...


@npsr: Bez przesady, nie tylko hipsterzy tam chodzą ;) Ale fakt, średnia "jakość" przebywających tam ludzi wzrośnie, i o to chodzi :)
  • Odpowiedz
@epi: nie uważam rozpieszczonych bachorów z kasą od mamusi za towarzystwo na poziomie. Więcej inteligencji i rozsądku znajdziesz u #!$%@? za rogiem Punka :P
  • Odpowiedz
@epi: Chociaż w sumie czasem bywa przynajmniej zabawnie. Przypomniała mi się ostatnio jakaś pyskówa takiej młodej (17 podobno) gówniary. Nie pamiętam o co poszło, ale oczywiście m.in. argumentacja w stylu "Wiesz, kim są moi rodzice." Blabla. Koleś się wkurzył, zabrał jej piwo i grzecznie poprosił o dowód (wiedział pewnie, że niema 18 ale przymnął oko). Dalej pyskówa, że na legitymacji niewiele jej brakuje do 18. Koleś znów kulturalnie poprosił ją,
  • Odpowiedz
@npsr: Mnie rozwalił kiedyś pijany dresik. Wychodzi z jakiegoś kibla koło chińczyka i na cały głos prawie że krzyczy:


Obok stała jakaś laska, speszył się i już ciszej i grzeczniej do
  • Odpowiedz
@epi: No to jest jasne, że to że tak tam można pić to sprowadza niestety sporo patologicznych osobników, natomiast na tym placyku piją też setki normalnych ludzi, którzy niejednokrotnie "jakością" przewyższają tych przehipsteryzowanych w lokalach. Poza tym skoro taki ogół jest dla Ciebie menelnią, to całe najciekawsze rejony Pragi, Berlina czy Amsterdamu to jest jedna wielka menelnia w takim razie
  • Odpowiedz