Wpis z mikrobloga

mirki czarujące w excelu, pytanie: przez ADRES wyliczyłem sobie zakres komórek po których chcę zrobić SUMA. Z tym tylko, że nie wiem jak teraz tekst w komórce wrzucić jako argument do tej funkcji - jak to można zrobić? ADRES jako argument niestety nie działa, excel rzuca błędy że mnie nie rozumie.

a jeżeli excel jest głupi i nie obsługuje wskaźników(xD) to mam inne pytanie: mam długą tabelę poziomą, gdzie nagłówkiem dla każdej kolumny jest dzień - jak mógłbym zrobić sumę po każdym wierszu od aktualnego dnia do tygodnia(7 kolumn) w tył?

#excel trochę #programowanie

Rys. 1 - mam coś takiego i chcę żeby dwie pozycje z każdego wiersza służyły jako zakresy do sumowania, tj. SUMA({elementzlewejkolumny}:{elementzprawejkolumny})
Pobierz ntskj - mirki czarujące w excelu, pytanie: przez ADRES wyliczyłem sobie zakres komóre...
źródło: comment_0nX6Ri7FoPsUVidNLCA6WXmHcHukHsyH.jpg
  • 15
@SzewskaPasja: Świetnie to wygląda, gdyby mi się chciało te wszystkie funkcje w jedno dać... Ja robię jedną funkcję (czasem dwie) w jednej komórce no i w następnej komórce jest funkcja odwołująca się do poprzedniej komórki itd.
@Kruk7: Można i tak, w Excelu pracuję zawodowo. A kiedy masz 60tyś komórek z których musisz wyszukać 200 i jeszcze jakoś to zaprezentować, muszę zwijać wszystko w takie właśnie potworki aby nie bawić się w dużą ilość odwołań co zwalnia to prace Excela oraz dochodzą jeszcze hiperłącza.
to i tak jeszcze nie najbardziej przesrana formuła :D jutro w robo zrobię zrzut lepszej bez odwołania do innego pliku.

Excel ma tą fajną możliwość łączenia formuł, dzięki temu możesz wyszukać wszystko po wszystkim:)

@madspirit: Ciągnę z pliku zbiorczego żeby łatwiej było przepiąć dane z miesiąca na miesiąc. Wystarczy "Zamień"

Oct (October) na np. Nov (November) i wszystkie formuły (ok. 500) się przepną bez konieczności ingerencji w kolumy. Mógłbym zastosować Adres