Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #beatmaking

Mirki didżeje, mam pytanie bo się nie znam. Kiedyś przez kilka lat się bawiłem w beatmaking, na flstudio, reasonie, cubase i innych kombajnach.

Naszła mnie ostatnio chęć na kupienie mpc, żeby poczuć ten klimat i to #!$%@?ęcie.

I teraz z racji tego, że ogranicza mnie budżet (a raczej #rozowypasek mi go ogranicza) zastanawiam się, czy lepiej kupić mpc 500 czy może to mpc studio (co to w ogóle jest? ;p) Możecie mi pomóc podjąć życiową decyzję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@Banzai: #!$%@? :D różowy mnie #!$%@? xD a jak bym chciał coś takiego np na 10 lat kupić i się nie znudzić #!$%@? to co byś polecał drogi mirku?

Podsumujmy:

- Studio to taki kontroler midi, z grubsza by uszło, bo sample na kompie ładnie widać, a to służy tylko jako "namacalne" urządzenie, reszta na pc. Zamiast tego mpd pod cokolwiek i mam to samo. Zgadzam się.

- Mpc 500 to
@silent66: Najlepiej dorwać kogoś kto ma sprzętowy mpc i zobaczyć czy taki "workflow" Ci odpowiada. Soft od akai używa jako kluczy sprzętowych tych kontrolerów, więc podpinanie dodatkowo pod to "żywej" mpcetki nie ma za bardzo sensu. Zobacz sobie jeszcze maschine od native instruments.
@Banzai: No w sumie chyba tak zrobię, poszukam jakiegoś sklepu co mają mpcetki i dadzą się pobawić. Maschine widziałem na żywo, ale właśnie to co mi się nie podoba to dynamika tych padów i cena. 5 razy taniej będzie mpd do fla albo reasona podłączyć bo soft już mam. Nie wiem jak te skośnookie japońce z akai te pady zrobiły, ale uwierz mi lub nie, jak usłyszę bit to zaraz wiem
@silent66: Tak, tylko kontroler. Jedyna wada w porównaniu z mpc 2000, to że nie możesz pracować z wyłaczonym komputerem. Pytanie tylko czy chcesz coś trzaskać bez komputera skoro i tak najwygodniej jest brać na bieżąco sample zamiast zgrywać pliki sto razy na kartę i z powrotem a do tego jeszcze tutaj możesz używać wtyczek vst? Pod pachę na wakacje też 2k nie weźmiesz bo to bydlę wielkie ;)

Po podłączeniu studio
@mwicat: Nie no, po #!$%@? mi mpc na wakacjach ;p na wakacjach się chleje a nie projekty robi. Szczerze mówiąc, bym się zastanowił, jak nie jest to studio za bardzo #!$%@? :)

Jedyne o co mi chodzi w tym wszystkim, to to ze nie mam wyobrazenia i porównania jak chodzi i jaką płynność ma ten hardware. Czy jest to jedynie imitacja samplera, czy daje rade. Widzialem juz kilka takich padów-kontrolerów i
@silent66:

Sposob pracy na MPC jest specyficzny. Workflow jest juz niezbyt "dzisiejszy" i bedziesz wg mnie sie denerwowal na ograniczenia wynikajace z pamieci, formatow itd.

Pady Akai sa spoko, ale jesli mowimy o kontrolerach midi, to jest sporo rownie ciekawych rozwiazan - Korg PadKontrol (lub Nanokontrol z budzetowek) i cala gama Maschinek od NI. Pomysl czy chcesz sie zatrzymac na padach, czy moze od razu rozbudowac setup o klawisze, bo wtedy