Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz wziąłem pożyczyłem książkę do php5.x i w 30 min przeleciałem wszystko i stwierdziłem ze Ludzie którzy przeprowadzają rozmowę kwalifikacyjną na podstawie Teorii są p------i.

Nigdy nie czytałem żadnej książki o programowaniu jedynie co to samodzielnie od gimnazjum się bawiłem programowałem.

To co było w tej książce to jak matematyka na poziomie przedszkola (2+2=4).

Może i nie jestem w stanie powiedzieć regułki o klasach abstrakcyjnych, interfejsach .... i do czego je się stosuje. No ale k---a usiądę i napisze bo wiem ze to tak ma działać a nie inaczej jeśli czegoś nie wiem patrze do Manualna by sobie przypomnieć.

Pozdrawiam

Przez drobne zlecenie Programista

Po 4mc Główny Programista

Po kolejnych 2mc Administrator / Główny Programista

od 10mc Kierownik Zespołu / Główny Programista /Administrator

#programowanie #php #informatyka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rss: właśnie nie wiem - stąd chciałem go jakoś skłonić cumpla do napisania więcej o istocie wpisu - czy to tylko wyżalanie się braci koderskiej, czy jakaś zachęta do dyskusji. nic nie wywnioskowałem, stąd zarzuciłem tezą :)
  • Odpowiedz
@slaszka: ja zawsze odbierałem pytania z teorii jako sprawdzanie, czy ktoś jest dociekliwy i interesuje się jakie mechanizmy za czymś stoją a nie tylko jak ich się używa.

swoją drogą, jako frontendowiec jak mam (prowadzę) rozmowę, to czasem lubię d---------ć jakimś pytaniem o znaczeniu historycznym, np. dlaczego konkretne tagi wyszły z htmla po pojawieniu się 5, albo jak wymusić na ie6 przeźroczystość pngów :3 nie oceniam na podstawie tej wiedzy
  • Odpowiedz
@PsichiX: Nie mówię ze zło całkiem fajna ale jak czytałem to naprawdę książkę bym polecił dziecku w podstawówce. Jak chcesz się nauczyć to

1. Siadaj

2. Napisz zapisywanie i odczytywanie pliku
  • Odpowiedz
@slaszka: postaw sie na miejscu rekrutera ktory skonczyl jakis marketing czy socjologie on musi jakos skwantyfikowac wiedze a przeciez nauczyli go na polskich studiach ze najwazniejsze jest wiedziec z ilu skladowych sklada sie dzida czy czy przeddzidzie jest wieksze od zadzidzia

normalny czlowiek, przerywa taka farsce i albo wychodzi albo stawia slownie granice, tlumaczy po krotce co wie jakie ma osiagniecia i jak pracuje i jesli w pracy ktos ma
  • Odpowiedz
@slaszka: Nie do końca. O ile ksiąƶki do ƶycia potrzebne nie są, to juƶ nomenklaturę musisz znać, inaczej nie będziesz w stanie się dogadać. Ktoś tu nawet linkował ostatnio wpis, gdzie był wymieniony programista samouk nieznający podstawowych pojęć.

Tak więc nie musisz znać ksiąƶkowej regułki co to jest klasa abstrakcyjna, ale musisz wiedzieć co to jest.
  • Odpowiedz
@CichyGlosZTyluGlowy: Gdybym nie miał opłat za mieszkanie, życia itp pisał bym to wszystko za darmo bo ja uwielbiam mieć satysfakcje z czegoś co mi się udało.

a nie jak ci co idą na studia wielcy programiści bo myślą ze studia ich coś nauczą.
  • Odpowiedz
@slaszka: nie przesadzaj, prawda leży po środku.

Może i nie jestem w stanie powiedzieć regułki o klasach abstrakcyjnych, interfejsach .... i do czego je się stosuje.


Ja też nie potrafię powiedzieć regułki, bo po prostu wiem o co chodzi i umiem wytłumaczyć własnymi
  • Odpowiedz
@slaszka:

To co piszesz jest tak głupie, że nawet nie wiem od czego zacząć. Zostawię to, co napisali koledzy wyżej i powiem, że pozycja Kierownik Zespołu / Główny Programista / Administrator to są trzy różne pozycje i trzy różne kompetencje i trzy różne zestawy potrzebnych umiejętności.
  • Odpowiedz
Pracujesz w modnie teraz nazwanej "agencji interaktywnej" gdzie lubują się w korporacyjnych tytułach i tytuły z d--y maja nawet gołębie które wam siadają na parapecie w firmie.


@fotexxx: Prychnąłem jak głupi xD #takbardzoprawda
  • Odpowiedz
@slaszka: Jak kiedyś będziesz potrzebował napisać coś innego niż pierdoły dla ciotki kolegi matki i ktoś cię o-------i od góry do dołu że przez 2 tygodnie klepałeś w klawiaturę g---o niezgodne ze standardami to się nauczysz nie opowiadać idiotyzm i tym ich stosować w życiu.

Ostatnia linijka pierwszego postu tak żenująca że aż śmiechłem, dobrze że nie spiuchłem.
  • Odpowiedz
@ZiobroV: pieprzysz farmazony, jeśli korzystałeś z usług wszelkiego Hostingu, Streamingu, jadłeś w jakiejś restauracji a nawet byłeś dłużnikiem, czy też oglądałeś sexkamerki ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest duże prawdopodobieństwo ze był używany do tego mój system

Wliczając to ze byłem freelancerem :)
  • Odpowiedz