Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi mirki, czy tylko mi się wydaje że Maya 3d interfejs ma strasznie nie intuicyjny? Jestem w trakcie przesiadki z blendera wymuszonej przez #studbaza. To co w blenderze można zrobić jednym kliknięciem w maya 3d zajmuje całą wieczność. Jednak przyznam, że różnica w nakładzie pracy przy renderowaniu jest znacznie mniejsza(na plus dla Maya 3d).

Macie może jakieś tutoriale, dla użytkowników blendera, którzy przesiadają się na maye?

#januszeblendera #januszemaya3d #grafika3d #blender #gozkiezale
  • 9
@Gorion103: ta tylko że w przypadku takich programów to można poznawać i poznawać,Sam mój nauczyciel który jako jedna z dwóch osób w Polsce ma certyfikat blendera, jeździ na jakieś warsztaty konwenty itp, a mówi że czasami od uczniów pozna jakąś ciekawe rozwiązanie czy wtyczkę.
@kanaka: pusty śmiech mnie ogarnia, jak widzę takie "certyfikaty" do narzędzia, którego sami twórcy nie mają szans ogarnąć w 1/10 przez liczbę dodatków i rozwiązań tworzonych przez społeczność. Po wymaganiach w części "Proficiency in Blender" widać, że tym certyfikatem to się można podetrzeć.