Wpis z mikrobloga

To nie jest skrzyżowanie, prawda? Mimo, że stoi tam znak ustąp?

https://google.pl/maps/@50.2551713,19.1352476,3a,72.9y,67.35h,76.58t/data=!3m4!1e1!3m2!1sIA_GR6lseh0M8-vBbOrJDA!2e0

dostałem wezwanie od SM za postój na zakazie mniej więcej w miejscu gdzie na StreetView stoi policja. A znak jest może z 200m dalej, w dodatku musiałem chodzić i go szukać, bo nie zauważyłem, stoi między drzewami..

#policja #strazmiejska #samochody #prawojazdy #mandat #prawo
  • 9
@evolucja: po której stronie drogi stałeś? co masz dokładnie napisane na mandacie?

co prawda skrzyżowanie kasuje zakaz zatrzymywania się, ale nie wolno też zatrzymywać się 10m od przejścia dla pieszych
@evolucja: jeśli ta uliczka na zdjęciu nie ma nazwy ("ul. XXY") to nie jest to żadne skrzyżowanie...

przejechałem ten cały odcinek w street view i niestety wezwanie które dostałeś jest uzasadnione... idź i spróbuj pogadać jak człowiek, że ten znak był słabo widoczny, że inni też tam stali i myślałeś że wszystko ok itd...

w najgorszym wypadku 100zł i 1 pkt karny.
@blackmesa: nie mam mandatu. Tylko wezwanie do wstawienia się u nich ze względu na podejrzenie popełnienia wykroczenia "znak zakaz zatrzymywania się". Stałem dalej niż policja, praktycznie cały schowany na poboczu(nie chodniku), samochód wystawał poza obrys pobocza ze 40 cm.

@Emill: z tego co czytam to skrzyżowanie to połączenie dróg twardych. W dodatku definicja znaku "ustąp pierwszeństwa" - stoi przed skrzyżowaniem. Więc chyba fakt, że ulica nie ma nazwy, a na
@evolucja: jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się w oczy teraz - jeśli zaparkowałeś tam gdzie tamten radiowóz na zdjęciu - to również jest mandat - na zatoczce autobusowej nie wolno parkować.. jeśli to nie jest zatoczka, to też obowiązuje 15m od znaku przystanku....

ogólnie strasznie #!$%@? miejsce do parkowania, bo uwalić mogą za co chcą :)