Wpis z mikrobloga

@zawszespoko: nosz k---a niektórzy rowerzyści to myślą ze chodniki i spacerowicze to pachołki do ominiania a jak sie potrąci to co tam. Działa to w dwie strony niestety cześciej widze rowerzystów zapierdlajacych miedzy ludźmi na przejściu niz ludzi na ścierkach rowerowych.
  • Odpowiedz
@zawszespoko: Prawda jest taka że w wielu miejscach ścieżki są tak c-----o zaprojektowane, że aż trudno się pieszym dziwić. W Berlinie np. między ścieżką a chodnikiem zawsze jest wyraźny podział, i tam piesi nie włażą.

A co do rowerzystów jeżdżących po chodnikach - czasem (nie zawsze) też jest to po części spowodowane c-----ą architekturą dróg - ścieżka która przeplata się jedną i drugą stroną drogi, ścieżka która znika na 100m
  • Odpowiedz
Rowerzysta drodze = boję się o bezpieczeństwo, samochód może mnie potrącić.

Rowerzysta zapieprzający po chodniku = bardzo dobrze, to przez złą architekturę ścieżek.

Pieszy wystający 20 cm na ścieżkę rowerową znad chodnika = armagedon! sprawa trafia na wykop

P--------e, rowerowe święte krowy. Dopóki nie nauczycie się, że chodniki są dla pieszych nie dla was, dopóty nie oczekujcie szacunku. Dziennie może zobaczę 10 pieszych na ścieżce rowerowej. Znalezienie 10 rowerzystów na chodniku, zajmuje
  • Odpowiedz
@gosciu: 4 razy w tygodniu w czasie dojazdu do pracy i z pracy +/- 4 km, rowerzyści często też z chodnika na jezdnie, z przejścia na jezdnie jak się im podoba tak jadą...
  • Odpowiedz
@Mika: Ale nie dziw się rowerzystom, że wielu boi się jeździć po naszych drogach. To jest w pełni uzasadnione i mówię to jako ktoś, kto na rower wsiada od święta. Oni powinni mieć swoje drogi/pasy i tak samo jak piesi nie wchodzą na ulicę, tak samo nie powinni wchodzić na ścieżki rowerowe. Jak można bronić tak głupiego zachowania pieszych? :)
  • Odpowiedz
@-PPP-: nie chodzi tu o bronienie zachowania pieszych chodzi o fakt tego ze to rowerzysta wydaje sie ze sa świętymi krowami w Indiach co moga jechac przez pasy a Ty musisz odskakiwać im bo huruduru ja mam rower a Ty tylko idziesz ! Sam uwazam ze ścieżka jest dla rowerów i uwazam jak przechodzę przez nia ba nawet respektuje pasy na niej ale prosze i takie samo zrozumienie rowerzystów ze
  • Odpowiedz