Wpis z mikrobloga

@sapad: W większości przypadków te kamienice są w rękach prywatnych. A właściciele mieszkają pewnie gdzieś w Juesej lub w Niemczech i w dupie mają to, co się z tymi kamienicami dzieje. Mimo, że większość z nich jest pod nadzorem kuratora zabytków i zgodnie z prawem ich obowiązkiem jest utrzymanie ich w należytym stanie. No ale widać, jak działa prawo... Dobrze, że miasto stara się odnawiać kamienice i jakoś to zaczyna wyglądać
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Owszem, odnawiają, ale odnowiona jest co piętnasta kamienica. Jak można było je zaniedbać aż w takiej skali, nie mam pojęcia. Pierwotnym właścicielom pewnie nawet się w koszmarach nie śniło, że niegdyś tak będą wyglądać ich przybytki.
  • Odpowiedz
@Zircon: stul morde cebulaczku. wiecznie zwalanie na komune masz ten swoj #!$%@? dobrobyt od 25 lat a kamienice jak byly #!$%@? tak dalej sa wiec to nie wina komuny tylko takich łapsów jak ty i tobie podobni
  • Odpowiedz
@sapad: pierwotni właściciele byli żydami, a ich potomków interesuje tylko to, by trzepać kasę z czynszu :)

Cóż, winne są też władze miasta, które nie przycisnęły do muru właścicieli. Najbardziej poraża mnie kamienica na Legionów, tuż przy Gdańskiej (na przeciwko przystanku tramwajowego w stronę WAMu). Jest masakrycznie brudna i zapuszczona (dokładnie TA )
  • Odpowiedz
W większości przypadków te kamienice są w rękach prywatnych.


@jurny_juhas: Co do tej większości to pewności nie mam, ostatnio widziałem na ssc chyba jakąś mapę własności kamienic w łódzkim śródmieściu, ale nie mogłem teraz znaleźć po 10s w google.
  • Odpowiedz
@sapad: Dlatego tu nadzieje w programie obszarowej rewitalizacji oraz mieście kwartałów. Tylko niestety skala zaniedbania jest zbyt wielka stąd też Polesie będzie musiało poczekać.

A na właścicielach traci przecież jedna z pereł ul.Narutowicza - kamienica Auerbacha. Jak ja chciałbym doczekać momentu wyremontowania tego cudeńka. Przypomniało mi się że jednym z właścicieli mających olewkę na budynki jest również skarb państwa.
2.....w - @sapad: Dlatego tu nadzieje w programie obszarowej rewitalizacji oraz mieśc...

źródło: comment_IGMM3IAKwxRDy4Ehu9aLhlc2mSdD24Op.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@proba1: Wg mnie to i wina komuny (wprowadzała roboli do pięknych kamienic, którzy gdy upadł przemysł łódzki, przeistoczyli się w patologię) i rządzących po 1989. Posprzedawali kamienice i fabryki byle badziewiakom, a ci ani myślą je remontować, tylko ciągną z nich maksymalne zyski przy minimalnych wydatkach lub po prostu czekają, aż się zapadną.
  • Odpowiedz
@2ndLaw: Żeby Łódź dostała te 2 mld na rewitalizację kwartałów. Jak je #!$%@?ą, to chyba Łódź się szybko nie poddźwignie...
  • Odpowiedz
@sapad: I w tym momencie muszę wmieszać lokalną politykę bo osobiście boję się co będzie z tymi projektami gdy wygra opozycja. Najczęściej z ich ust słychać motyw @hannazdanowska to, Zdanowska tamto a nie przypominam sobie konkretnych wypowiedzi oraz przedstawienia działań związanych z tymi programami.

No chyba, że radny Magin wyskoczy z jakąś ciekawostką nt. mia100 kamienic ale to tylko w zakresie "jak to Zdanowska kradnie pieniądze poprzez program który mógłby dać
  • Odpowiedz
@sapad: #!$%@? ortografie po pijaku - sorry ale moja Babcia 80`s dzis ohchodzila i troche jestem zmeczony, ALE mieszkancow miast piszemy Mala litera ;-)
  • Odpowiedz