Wpis z mikrobloga

@tetris795: Ja oba psy karmię suchą. Bosch jagnięcina z ryżem i oba są w świetnej formie. Cena też w miarę przystępna jest. Wiem, ze robią też coś dla szczeniaków. Kupując karmy lepszej jakości dajesz ich mniej, bo maja lepszy skład wiec niby drożej, ale taniej ;) podejdź do weterynarza, u darmowego często dostaniesz darmowe próbki i zobaczysz czy pies nie ma po nich reakcji alergicznej. Jak coś to pisz.
  • Odpowiedz
Markow Eukanuba czy Royal canin to juz nie jest chłam


@kozaqwawa: panie, śmiesz pan żartować chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Eukanuba w BRUTALNY sposób testuje swoje karmy na psach, a Royal nie dość, że skład ma do dupy, to jeszcze jakość składników też szału nie robi. Kiedyś Royal był marką, dziś jedzie tylko na dawnej opinii.

@tetris795: ile możesz max przeznaczyć na wyżywienie miesięczne psa? To
  • Odpowiedz
@matra: Bokser. Mysle, ze kolo 100 zl, na jedzenie dla niego miesiecznie, powinno wystarczyc. Mam racje?

Teraz piesek ma dopiero 6 tyg, jeszcze u hodowcy jest, dopytam czym byl karmiony.
  • Odpowiedz
@tetris795: royal odpada - gowno z przyklejona marka, husse tak samo.

Ja polecam proplan nigdy sie nie zawiodlam mimo tego ze psy maja alergie. Hills tez jest niezly, tak samo acana. Jaka rasa?

Juz widze ze bokser. Ja bym polecila to aamo co dawalam moim angolom - pro plan jagniecina z ryzem dla psow atletycznych - dobrze sie rozwijaja miesnie i kosci.
  • Odpowiedz
@tetris795: jest taka karma. Taka pomiędzy dobrymi a kiepskimi karmami, przeciętniak, ale bez napisania ile chcesz miesięcznie przeznaczyć to nie ma co doradzać.

Ciekawymi są Orijen, Acana, Sam's Field, Trovet, Taste of The Wild, Luposan, Black Angus, Brit Care daje radę, z mokrych Animonda i cała gama mniej znanych.
  • Odpowiedz
@matra: W zooplus.pl jest zakladka karmy suche, sa chyba wiekszosc ktore podalas, tam sa chyba same dobre, moglabys spojrzec?

Na szczeniaka niech bedzie do 150 zl, potem chcialbym zmniejszyc o ile byloby to mozliwe.
  • Odpowiedz
@tetris795: kupienie takiego worka dla boksera to zarcie na 5-6 tygodni. Spojrz na to inaczej. Dobra jakosciowo karma = brak wydatkow na suplementy i inne sprawy zwiazane ze zlym odzywianiem. Czasai mozna trafic worek proplan 16kg +2,5kg gratis za 160 zl. Dla moich 2 bulldogow wystarczalo na miesiac.
  • Odpowiedz
zooplus.pl


@tetris795: nope. Krakvet tańszy.

Kilka przykładowych linków. Zawsze to, co jest jako pierwsze w składzie stanowi jego największy procent. Sam zadecydujesz, czy pierwsze ma być mięso, czy może ryż i inne zapychacze. Czy wolisz, żeby karma miała mięso, zapychacz i jakieś dodatki witaminowe, czy może warzywa i owoce w składzie, jakieś zioła, glony i inne ciekawostki.

Dysponujesz fajną kwotą zwłaszcza, jeśli to ma być na miesiąc. Ja kupuję karmę 15kg
  • Odpowiedz
@fuurikuuri: rzuć linkiem do tej konkretnej karmy. Ja swojej teraz daję Markus Muhle, średnio mi się podoba skład, ale pies je bez zarzutu, choć mimo to czasem zastanawiam się nad zmianą.
  • Odpowiedz
Eukanuba w BRUTALNY sposób testuje swoje karmy na psach, a Royal nie dość, że skład ma do dupy, to jeszcze jakość składników też szału nie robi. Kiedyś Royal był marką, dziś jedzie tylko na dawnej opinii.


@matra: a nie wiem pies ma 13 lat do roku byl karmiony eukanubą i nie narzekał.
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Ty serio nie wiesz co to znaczy brutalne testowanie na zwierzętach, czy tylko udajesz?

@fuurikuuri: hmm tak czytam i wygląda mi na karmę dla psów o wyższym zapotrzebowaniu energetycznym, nie wiem czy dla prawie jedenastoletniego próchna to będzie dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ty serio nie wiesz co to znaczy brutalne testowanie na zwierzętach, czy tylko udajesz?


@matra: nie, nie wiem oświeć mnie (mówie poważnie, daj link do jakiś opracowań czy art o tym co robi eukanuba bo pierwsze słyszę). Ponadto nie wiem czy jesteś hodowcą czy weterynarzem ale te naście lat temu eukanubę polecało dwoje niezależnych znajomych weterynarzy i hodowca (nie znajomych z widzenia w przychodni tylko prawie rodzina). Royala zresztą polecają do
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: cały P&G testuje lub testował [bo nie wiem, może jakieś podmarki od tego odeszły]

http://www.iamscruelty.com/ + google i hasła eukanuba/iams animal tested, vivisection etc, materiałów jest sporo, a testowanie na zwierzętach kogoś w ogóle dziwi? Zastanów się ile produktów, które posiadasz były testowane i ludzie mają to gdzieś. Dlaczego mieliby się burzyć więc o karmy dla zwierząt?

Dla jasności - Whiskas, Chappi i Pedigree też święte nie są, ponieważ MARS
matra - @kozaqwawa: cały P&G testuje lub testował [bo nie wiem, może jakieś podmarki ...

źródło: comment_DHVBGEnXrj9AE8ynjwHK3hspw1Wm4wvh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@matra: z tej grafiki wynika ze własciwie nie powinienem używac zadnej chemii gospodarczej, srodków higieny i jeść 90% żarcia. Nie dajmy się zwariować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: to Ty tak powiedziałeś. Ale robisz zawsze to co jest zgodne z Twoim sumieniem. Ja święta nie jestem, mam kilka rzeczy testowanych na zwierzętach [głównie kolorowe kosmetyki, do niedawna paliłam również papierosy, choć okazjonalnie] i pewnie kilka, o których nawet nie wiem, że były testowane.

A grafika tylko informuje które marki podlegają którym korporacjom, a nie które testują. O testach szukałam sobie sama, nie wszystko pamiętam, ale najwięcej za uszami
  • Odpowiedz