Wpis z mikrobloga

Planuje uwarzyć swoje pierwsze #piwo. wybór padł na http://www.homebrewing.pl/gozdawa-koneser-american-wheat-34kg-p-959.html.

Jestem dosyć zielony w temacie, dlatego chciałbym się was Mireczki od #piwowarstwo poradzić trochę:

Co najlepiej dokupić do tego? Z tego co czytam, to dobrze jest dokupić inne drożdże, jakie będą najlepsze do American Wheat? No i co mogę jeszcze dokupić/dodać, żeby wzbogacić piwo, wszelkie porady mile widziane :).

#browarrzempal
  • 7
  • Odpowiedz
@3mielu: Pewnie lepiej, na razie chce poznać dobrze sam proces. Następną warkę pewnie już będę robił z ekstraktu.

  • Odpowiedz
@rMp77: Od samego początku warzę z zacieraniem, wszystkie piwa (5 warek, wiem, że to wciąż mało, ale jakaś tam próba to już jest) wyszły mi, nie mają żadnych poważnych wad, więc nie jest to nic bardzo skomplikowanego. Jeśli masz gar, to warz od początku z zacieraniem. Zajmuje więcej czasu, ale na pewno dużo większa satysfakcja. Ja o brewkitach myślę trochę jak o zupkach chińskich :P
  • Odpowiedz
@rMp77: Mój garnek wczoraj poszedł się #!$%@?ć, 72 kmh, 100 zł i 4 punkty :P Też się zacząłem interesować piwowarstwem i tak jak kolega wyżej radził sam będę startował od razu od zacierania, ekstrakty to droga na skróty.
  • Odpowiedz
@kluen: no właśnie sprzęt dopiero kupuje i z garem chciałem poczekać do następnej warki/wypłaty :D

@3mielu: docelowo też tak chcę, ale na pierwszy ogień jednak zupka chinska, chociaż nie wiem, może to jeszcze przemyślę, jestem dopiero na etapie planowania.
  • Odpowiedz
@rMp77:

ekstrakty to fajna sprawa. Sam na nich zrobiłem 3 pierwsze piwa i to była bardzo dobra szkoła, aczkolwiek - trzeba rozważyć szybkie przejście na zacieranie.

US05 królem drożdży jak Korwin krulem kucy.
  • Odpowiedz