Wpis z mikrobloga

Mam wolne popołudnie i naszło mnie, żeby pooglądać sobie zdjęcia makiet mojego ojca. Co ten koleś wyczynia! Urodziłem się w pokoju pełnym modeli, narzędzi modelarskich i różnych rzeczy, które kiedyś "na pewno się przydadzą". Codziennie widziałem jak ojciec zakłada okular i pochyla się nad kolejną cegiełką gotową do pomalowania. Ale i tak, kiedy dzisiaj przeglądam, co ten człowiek tworzy, to nie mogę wyjść z podziwu. Może Was, Mirasy też zainteresuje?

#hobby #modelarstwo #ojciec #niebieskiepaski
Visius - Mam wolne popołudnie i naszło mnie, żeby pooglądać sobie zdjęcia makiet moje...

źródło: comment_zZtftTHELOSJZvwaGvgwg0R5qlNfu918.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Wspaniała robota. Poproszę bilety na wstęp do pracowni Twojego ojca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Patrząc na te makiety tylko sie przyglądam i szukam jeszcze większej ilości szczegółów. Piękne.
  • Odpowiedz
@Dandsi: Część z materiałów to półprodukty modelarskie. Na przykład ściany budynku - są kupowane jako plastikowe, pomalowane na jakiś dziwny kolor. Następnie przystępuje się do ich obróbki i po prostu - zrobienia ich tak, żeby wyglądały jak prawdziwe. Ale już na przykład okna, drzwi, dach ojciec robi sam od podstaw. Najczęściej z papieru. Korzysta też ze śmieci: gumki od majtek, spinaczy biurowych, kartonu itp. Półprodukty modelarskie - wykorzystuje, to oczywiste.
  • Odpowiedz
@morq: Ojciec faktycznie jest osobą biegłą w internetach. Sam prowadzi kanał na YT, itp. Kiedyś jak pojadę do domu to postaram się zrobić wideoodpowiedzi, tak, żeby coś pokazywał od razu. Jak znajdę czas to zbiorę od chętnych listę pytań i mu je przedstawię po to, żeby stworzyć fajne AMA. Może jeszcze pogadam z @wykop. ; )
  • Odpowiedz
@Visius: Moje dawne marzenie, makieta w skali H0 Coś mi się zdaje, że po zobaczeniu tych zdjęć pora się wziąć za spełnienie tego marzenia ;)
  • Odpowiedz
@Dandsi To jakiś dowolny budynek "do sklejenia", z którego ojciec zbudował konstrukcję. Firmy modelarskie produkują takie paczki. O ile mi wiadomo, to te ze zdjęć są firmy Auhagen. Ponoć jako jedne z niewielu nie są przeskalowane.
  • Odpowiedz
odpowiedz


@Visius:

Z czego to jest zrobione? Papier? Niektóre rzeczy są przecież takie wklęsłe i wydają się jakby miały fakturę i jakoś nie pasuje mi do tego papier/karton, chyba że jakiś specjalny na zamówienie?:P
  • Odpowiedz