Wpis z mikrobloga

Siemka, słyszał ktoś o #barok engine? Tworzony jest przez jedną osobę, ma niezły renderer i sporo funkcji, ale jest strasznie zabugowany i często wywala (pewnie dlatego autosave co minutę). Dokumentację ma niepełną i jeśli jest ktoś w nim bardziej zorientowany to proszę o jakieś porady albo naukę na pw. Tu macie link http://barokengine.com/

#gamedev ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubakubakuba: radzę bezpośrednio u autora. Bawiłem się tym silnikiem i do stworzenia gry obecnie się po prostu nie nadaje. Nie lepiej zająć się projektem rozwijanym przez sztab doświadczonych ludzi i aktywną społecznością? UE, Unity, CryEngine - od wyboru do koloru.
  • Odpowiedz
@kubakubakuba @Brzysiek : no nie wiem czy się nie nadaje, z tego co wiem silnik się rozwija, a chłopaki (w tym autor silnika) prawdopodobnie pokażą prototyp sporej gry nad którą pracują na PGA. Osobiście nie pracowałem na Baroku, ale w Lublinie czasem można było załapać się na warsztaty z Barok engine prowadzone przez autora.
  • Odpowiedz
@jasiek13: głównie nie chodzi mi o jakość silnika tylko o dokumentację. Jeśli byłaby spora ilość tutoriali na stronie lub chociaż opis wszystkich funkcji edytora to z chęcią zrobiłbym coś na tym więcej. Grzebanie w edytorze na ślepo trochę odpycha.
  • Odpowiedz