Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: Jeśli uważasz, że za 2500zł miesięcznie żyje się w Polsce tak jak na Zachodzie to nic nie wiesz. Aby żyło się u nas tak jak na Zachodzie to musiałbyś mieć tak od 5tys. wzwyż.
  • Odpowiedz
@pwone: myślałem o tej kwocie, ale 2,5k to takie minimum jak na początkowe zarobki wypadałoby, że mogę się spokojnie wyprowadzić od rodziców i nie szukać najtańszego mieszkania
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Takie zarobki to mają studenci i ludzie pracujący chwilowo w danej firmie. 2-3k to najmniejsza kwota w większości firm. Jeśli zarabiasz poniżej tego, to sory, ale nieźle się dajesz naciągać.

@gulamin: Ja piszę jak jest. Czy zagranicę wyjeżdżają lekarze, inżynierzy itd. po czym zarabiają tam niezłą kasę? Naturalnie, że tak, ale większość emigracji kończy na zmywaku lub na magazynie. Zdecydowana większość to ludzie bez najmniejszego doświadczenia i
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Mając 2,5k zł nie jesteś w stanie w dużym mieście wynająć ani kupić sam całego mieszkania. Co najwyżej kawalerkę, ale kiedy dopadnie cie rata kredytu 1200zł + 500zł rachunków i czynszu to już ledwo koniec z końcem wiążesz.
  • Odpowiedz
mogę się spokojnie wyprowadzić od rodziców i nie szukać najtańszego mieszkania


@Sihill_pl: chyba w Pcimiu Dolnym, wynajęcie nieklaustrofobicznej kawalerki to około 1500 zł, do tego dochodzą opłaty, życie, ubrania, nie wspominając o oszczędzaniu. Nie jest to życie na spokojnie raczej.
  • Odpowiedz
@Kmicicus: stary no ale wlasnie oto chodzi mieszasz przyziemne sprawy ekonomiczne z gornolotna ideologia. Pisze ze 'to samo', policytujmy sie a ja Ci objasnie ze nie to samo.

Wiec konkretnie. ILE ?

i zeby Cie nie
  • Odpowiedz
@gulamin: Dowaliłaś dość dziwnym przykładem i od razu jakieś 40k, nie wiadomo czemu, po co. Totalny brak obiektywizmu. U mnie za łącznie 8k miesięcznie postawiło się nowy dom i kupiono nowe auto bez kredytów. Trochę chęci, oszczędność, parę rzeczy zrobionych samemu i ma się wszystko. Ale pewnie zaraz mi powiesz, że każdy u nas zarabia 2k na miesiąc i wszyscy mamy wyjeżdżać. Otóż nie, większość żyje sobie zajebiście. Istnieje tylko
  • Odpowiedz
@gulamin:

Ps. I żeby nie być dłużnym, ty dałaś jakiś skrajny przypadek, to ja też. Mam w rodzinie gościa, który założył firmę od podstaw. Nigdy nie narzekał na biurokrację i podatki i obecnie zatrudnia 60 osób i zarabia kilkaset tysięcy miesięcznie. Da się? Zaczynał od zera i nie dostał nawet grosza od rodziców czy z UE.
  • Odpowiedz