Wpis z mikrobloga

Halo, jest ktoś tutaj kto zna się na rowerach? Chciałbym kupićrower powiedzmy do 2 tys, zwykły do jeżdżenia po asfalcie i lesie, w miarę lekki i z dobrymi biegami.

Możecie polecić mi jakaś dobrą stronę gdzie zasięgnę kilku ciekawych porad na temat tego jakiego jednoślada wybrac? Jakiej firmy rower polecacie? Czy moze lepiej składać samemu jak komputer? :)

#rower #lato
  • 13
@sohee: Rozumiem, że Pan Mhrok jest specem w tej dziedzinie.

Fajnie, właśnie na tego typu kontakty liczyłem bo w sumie chcę podejść poważnie do tematu zakupu roweru.
@Gigi_: Przypuszczam, że wielu forumowiczów ma w miarę dobrą wiedzę w tym temacie. Nic nam nie pozostaje jak tylko ciągnąc to do przodu i za rok cieszyć się z łydek atlety:)

Zawsze można jakiś zakup grupowy wykonać:)
@trueno2: Z tym składaniem to różnie bywa. Zależy jak trafisz. Mój kolega często kupuje używane rowery w całości i sprzedając na części dostaje całkiem fajne pieniądze za to. Firma jako - taka nie jest tak ważna jak osprzęt, który jest wsadzony. Generalnie jeśli do takiej zwykłej rekreacyjnej jazdy to szukałbym czegoś na shimano deore + jakiś średniej jakości amortyzator. Za 2k można już całkiem fajny nowy rower złapać (tylko nie kupuj
@trueno2: Yup, zawsze byłem w nich zakochany, aż sobie w zeszłym roku sprawiłem własnego ;) Ale generalnie nie tylko wygląd, ogólnie jest to dobra marka, choć jak wspomniałem- najważniejszy jest osprzęt. Jak będziesz miał na oku jakieś konkretne modele czy to na allegro czy gdzieś to pisz, może się na coś przydam ;)
@trueno2: Kupiłem używkę LTD2 w praktycznie idealnym stanie. Było widać, że nie jeździła w terenie (rama od spodu praktycznie niezarysowana). Jedynie suport mam do wymiany co zrobię niebawem, reszta śmiga jak złoto. Kupiłem go w październiku, trochę nim pośmigałem, ale nie wiem ile to dokładnie kilometrów. Kilkaset wpadło. Nie raz i nie dwa był uwalany w błocie i śniegu i wszystko gra. Tylko trzeba konserwować :) Dałem niecałe 2000, przy czym
@trueno2: Planujesz jeździć po asfalcie i leśnych ścieżkach a nie świrować jak @Bimber po jakichś bezdrożach? Na twoim miejscu skłaniałbym się w kierunku czegoś z kołami 28', jakiegoś Treka, może Unibika. Po asfalcie pojedziesz dużo wygodniej, po leśnej ścieżce/szutrowym wale niewiele gorzej a jak przyjdzie ci ochota wyskoczyć na rower na kilka dni będziesz miał na czym.