Wpis z mikrobloga

@Woodziak

╔═══════ ೋღ☃ღೋ ═════════╗

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ Repost this if ~ ~ ~~~~ ~ ~ ~

~~~~ you are a beautiful 10.BKPanc. ~~~~

~ ~~ ~ with good tanks and soldiers~~ ~ ~

╚══════ ೋღ☃ღೋ ══════════╝
  • Odpowiedz
@Woodziak: Byłem w 10 BKPanc na obozie harcerskim w 2003 roku, akurat pakowali się do Iraku- świetna jednostka, każdy z nas po tym obozie nie miał nic przeciwko żeby pójść w kamasze. Rok później pojechaliśmy do mniej prestiżowej jednostki i ochota nam minęła. Leopardy i ich załogi pierwsza klasa!

A patronem 10BKPanc jest 24. Pułk Ułanów o.
  • Odpowiedz
@voodoo3: 10BKPanc im. gen. Stanisława Maczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@voodoo3: Miałem okazję poznać ppłk. Rohde (dowódcę 10. Batalionu Zmechanizowanego Dragonów) i płk. Jabłońskiego (dowódcę Brygady). Jeżeli kiedykolwiek wyląduję w wojsku, to chcę tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Świętoszów kontynuuje też tradycję 10. Pułku Dragonów z 1. DPanc. :)
  • Odpowiedz
@Woodziak: Dokładnie, gdy byłem tam 11 lat temu, nie miałem nic przeciw żeby zostać na stałe, choć mam też kilka innych ciekawych miejsc w głowie. Wspaniałe warunki w jednostce, świetny sprzęt, fajni ludzie, piękne tereny poligonowe- żyć nie umierać. Szkoda że dokładnie drugi koniec Polski ode mnie, wschodnia granica słabo umocniona, Zamość, czy Lublin niby miały zostać jednostkami o standardzie NATO, ale chyba jeszcze im daleko.
  • Odpowiedz