Wpis z mikrobloga

Zadam pytanie a la #januszinformatyki :

potrzebuję zrobić u mojej kobiety w domu sensowny dostęp do WIFI bez zbędnych kosztów, bo mnie zamordują, nawet jak będą to moje pieniądze. W tej chwili stoi tam router, który obejmuje powiedzmy pół domu (dosłownie, bo stoi w skrajnym punkcie) i bym go nie przenosił, ponieważ tam sobie może stać bez żadnego dodatkowego wiercenia itd. (przy stacjonarnym konkretnie). Ściany mają tam jak w jakimś schronie i co ściana to jedna kreska mniej zasięgu a chciałbym pokryć "sensownym" zasięgiem cały dom, także po prostu myślę nad drugim routerem.

Jako Janusz zapytam - da radę jakoś rozdzielić łącze, coś na zasadzie przedłużacza lub tzw. "złodziejki" w gniazdku? Szkoda mi kasy na kolejne urządzenie.

Chociaż teraz sobie myślę, że to niemożliwe, bo w sumie jakoś ruch w sieci musi być kontrolowany, bo to nie jest tak, że tylko dostaję sygnał.

Ogólnie na szybko: Router stoi w skrajnym pokoju, obejmuje pół domu. Chciałbym postawić drugi w innym skrajnym pokoju i byłoby super. Ale trzeba jakoś "rozdzielić kabel" na strychu i nie chciałbym zbyt wiele płacić za kolejne urządzenie.

PS jeden mocny router nie wchodzi w grę, naprawdę - jedna ściana jedna kreska mniej a próbowałem kilka sprzętów. Zostaje postawić drugiego.

Są jakieś repeatery czy inne wynalazki, ale moim zdaniem zbyt drogie jak na to co robią, rozwiążą problem raczej średnio a i niepotrzebne opóźnienie na pewno też generują.

Nawet nie wiem jak tagować :D #internet #router #problem
  • 9
@Kormas: O urządzeniu jak switch wiedziałem i w sumie chyba będzie git jakiś najtańszy, myślałem że to droższe jest. Chociaż i tak mi szkoda kilkudziesięciu złotych za takie "nic". O repeaterze pisałem, raczej wraz byłoby średnio za sporą cenę.
@oner: Hmm, no ale jak Ty sobie to wyobrażasz? No bo z tego co rozumiem chcesz mieć WiFi w całym domu.

Więc najlepiej będzie repeater/router z WISP/AP-Client . No bo nawet jak rozdzielisz sygnał na strychu, to do czegoś musisz znów go podłączyć, tj. do jakieś innego routera ;)
@Mustafek: Gdybym sobie to jakiś wyobrażał to bym nie pisał. Ogólnie chciałem to zrobić jak najmniejszym kosztem. I chyba wychodzi na to, że switch + drugi router najtaniej wchodzi w grę.(?)
@oner: Najtaniej to wyjdzie Repeater, bo wtedy on wzmocni już dostępny sygnał WiFi.

Ze switchem może różnie wyjść. Zależy czy na strychu masz sygnał telefoniczny, czy po prostu skrętkę z internetami ;)