Wpis z mikrobloga

@GoldBackUP88: Trzy pytania (wiem że nie odpowiada się pytaniem na pytanie ale to mi ułatwi zadanie :)):

1. Chcesz odpowiedzi typu tak/nie, czy krótkiego tekstu wyjaśniającego i rozpisujące dane zjawisko/problem?

2. Dlaczego akurat ja? :P

3. To do wygrania jest internet czy 100 punktów? Zdecyduj się :P
@GoldBackUP88:

Dlaczego istnieje coś zamiast nic?


Bo nie będzie niczego.

W jaki sposób można by wyjaśnić całą złożoność otaczającego nas świata?


Losowość, dążenie do zachowania jak najmniejszej energii układu.

Czy dałoby się stworzyć teorie wszystkiego?


Gdyby uwzględnić czynnik losowości i poznać dokładnie wszechświat na poziomie mniejszym niż pojedyńcze atomy.

W jaki sposób daje się wyjaśnić fenomen świadomości?


Do dzisiaj nie potrafię sobie tego wytłumaczyć, wciąż szukam rozwiązania.
@GoldBackUP88: Jak szukasz ateisty to źle trafiłeś :P

Coś istnieje z połączenia dwóch nic. Nie było energii do zachowania dwóch nicości osobno, powstała dopiero przy ich połączeniu, ale wtedy było już "coś".

Teoria prawdopodobieństwa * czas jaki istnieje wszechświat.

Niektóre teorie wykluczają się wzajemnie (zależy np. czy bierzemy skalę mikro czy makro), więc nie.

Rozwinięcie mózgu, równie dobrze zwierzęta mogą mieć świadomość tylko my jeszcze nie potrafimy tego zrozumieć.

Odpisuję ogólnikowo,
@GoldBackUP88: 1. Dlatego że istnieje materia która tworzy wszystko ale i antymateria który tworzy właśnie te "nic" więc obie rzeczy istnieją.

2. Weź gar, wrzuć do niego marchewke i ziemniaku, wymieszaj. To co powstanie, nie będzie zbyt skomplikowane, ot mieszanina dwóch składników. A dodaj wszystkie warzywa na swiecie, będzie to strasznie skomplikowane i jedynie wprawne oko rozróźni poszczególne warzywka. Dlatego świat jest skomplikowany i złożony, bo składa się z wieeeeeeeeeelu czynników
@kj5:1. Antymateria to nie jest "nic":)

2. Proste i genialne:)

3. Według mnie teoria wszystkiego istnieje, tylko jeszcze jej nie poznaliśmy:)

4.Dlaczego mamy świadomość? Jak się wytworzyła? I czy jeśli zrobimy idealną kopię mózgu (elektroniczną) to czy ona też będzie miała świadomość?
@GoldBackUP88: Antymateria to właśnie jest nic, jest to przeciwieństwo materii więc czegoś.

3. O tym mówiłem :)

4. Świadomość, hmm ciekawe zagadnienie. Podchodząc do tego od technicznego punktu widzenia jest to tylko zbiór impulsów elektrycznych, nic specjalnego, wytworzona w procesie ewolucji i idąc dalej tą ścieżką, jeżeli poznalibyśmy elektroniczną i elektryczną strukturę mózgu, tak, jego kopia posiadałaby to. Jednak sądze że dłuuuugo nam się to nie uda. Jednak śmiem sądzić że
Czyli można powiedzieć że możemy myśleć nad TW w momencie kiedy uda nam się zrobić idealną prognozę pogody? Jeśli wiesz o co mi chodzi:)


@GoldBackUP88:

To raczej trzeba od drugiej strony - jak będziemy mieli TW to możemy tworzyć idealną prognozę ;]