Wpis z mikrobloga

@Serchio: Cześć. Mam kilka pytań. Po ostatnich widokach z okien polonii w Norwegii zakochałem się w takich klimatach. Od 2 dni przeszukuję internet i oferty mieszkań do wynajęcia :P Mam 20lat , zero doświadczenia życiowego i zawodowego - czy dla ludzi takich jak ja jest szansa na znalezienie pracy "i Tromsø" ? Za minimalną krajową? Jest tam popyt na tanią siłę roboczą? Bo jako przyszły informatyk z zawodu nie wyżyję niestety. Coraz częściej zastanawiam się nad rzuceniem wszystkiego i wyjechaniem z polski(z unii w ogóle) po studiach albo i wcześniej. Nawet moja rodzinka chciałaby wyjechać. Kiedyś marzyłem o Islandii ale tam jest bardzo dużo polaków i nie robią takich małych domków-kawalerek na które byłoby mnie stać. Od teraz marzę o Norwegii.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i ciekawostki.

Pozdrawiam
  • 1
Możesz pracować jako tania siła robocza, ale jest jeden zasadniczy warunek, jaki musisz spełnić - musisz znać norweski... Do takiej pracy bez tego języka raczej będzie trudno się dostać. Mieszkania do wynajęcia są strasznie drogie. Miałem okazję pomieszkiwać w akademiku - wtedy koszt pokoju to ok. 3000 koron miesięcznie - czasem studenci robią tak, że we dwójkę mieszkają w jednym pokoju, a drugi wynajmują... Nie wiem niestety gdzie znajdują ludzi do wynajęcia