Wpis z mikrobloga

@mattcabb: Ehh odrzucili bo nie działało na iPadzie, zapomniałem, że nie da się robić apki iPhone only. Mam nadzieję że za drugim razem przejdzie, dodałem info że na iPadzie nie działa i zaślepkę w UI żeby cokolwiek na tablecie się wyświetlało (był black screen).
nie da się robić apki iPhone only


@razvizion: w sensie, że jak apka jest typowo na iPhone (no bo na iPadzie nie ma Health.app), to i tak wymagają od deva przygotowania pod nieobsługiwaną platformę? Nie da się po prostu wykluczyć iPadów w wymaganiach instalacji (tak jak się wyklucza np. 4S mimo, że ma najnowszy system)?
@mattcabb: Nie da się, jak nie przystosujesz apki na iPada to potrafi odpalić iPhone'ową w trybie pseudo emulacji. Zrobili mi screen'a z iPada a tam black screen. Przypuszczam że pod iOS8 jest coś #!$%@? z ładowaniem interfejsu z iPhone, dlatego wyświetlało pusty obraz. Dorobiłem oddzielny widok dla iPada i alerta, że apka nie będzie działać bez HealthKit.

Poza tym z HealthKit wiążą się jakieś restrykcje prawne, dodatkowo informacji wyciąganych i dodawanych
@razvizion: kiedyś byłem bardzo wrażliwy na hiperwentylację, byle jaki wysiłek i problem. teraz głównie alergeny mi wyzwalają ataki, od października do marca mam spokój. Ale są takie dni (w tym roku było to cały miesiąc), że ventolin działał przez 15 minut, a potem znowu gwizd. dopiero dawka euphylin potrafiła mnie przywrócić do żywych. będę się musiał wyprowadzić, bo śląsk mnie w końcu zabije.