Wpis z mikrobloga

Myślę ze wielu Wykopowczów zna Stadlera ktory zasłynął niegdyś wybielaniem zbrodni ZSRR i spłodził coś takiego "ZSRR nie popełniało zbrodni na cywilach".

Nasz bohater nie traci formy i dalej broni Sowietów a to zwrotami o jego "przypadkowych ofiarach" a to wybiela NKWD tłumacząc że przeciez "likwidowała szpiegów". Gdy naciskam to dopuszcza co prawda że NKWD mogło zabić jakichś niewinnych ale jednoczesnie pisze "sa różne głosy na ten temat".

Gdy drążę temat proszac o te różne głosy Stadler jako argument podaje uwaga: "tekst rozkazu". No kurcze chyba do niego nie dotarło że NKWD dokonywało mordów i aresztowan wedlug podobnych wytycznych jakie maja nasi policjanci odnosnie mandatów. Tzn. trzeba tyle a tyle ich wystawic a u NKWD tylu a tylu wysłac do gułagu czy zlikwidowac.

Liczyło sie wypełnienie normy a nie wina czy jej brak. Tekst rozkazu czy wyrok sadu totalitarnego panstwa nie może być na poważnie brany w tych przypadkach. NKWD w latach 1937-38 wymordowało ponad 100 tysiecy Polaków a zarzut szpiegostwa był najzwyczajniejszym w świcie pretekstem tak samo jak to było wśrod innych ofiar czystek stalinowskich.

Przeciez taka obrona komunistycznych organów to nie jest nawet stanowisko Rosyjskie ale Sowieckie. Obecna Rosja przecież nie neguje Wielkiego Terroru i tego co robiło NKWD. No ale Stadler nadal to robi.

Co ciekawe Stadler zaprzecza że usiłuje historie wybielac. On zarzuty o wybielanie ZSRR i NKWD odpiera tak:

"nie wybielam. Patrzę świeżym spojrzeniem na historię, nie kieruję sie utartymi schematami. Tak jak JKM potrafię dostrzeć dobre cechy w postaciach powszechnie atakowanych jak np. w gen.Jaruzelskim".

No to ja sie pytam sympatyków wspomnianego #jkm czy Wy też macie tak otwarte umysły aby podpisac sie pod złotymi myslami Stadlera?

Tych ktorzy nie wiedza informuję że Stadler wielokrotnie deklarował sie jako zwolennik Nowej Prawicy i Korwina. Do prawdziwych Korwinistow nie mam pretensji o jego wypowiedzi bo moim zdaniem tak naprawde nie ma on takich pogladów. Korwinistę udaje tylko po to aby zbierac od nich plusy w dyskusjach o Ukrianie. Taki wyrachowany atencjusz.

Prywatnie powiem tak. Nie znam w realnym zyciu nikogo kto takimi argumentami broniłby ZSRR i NKWD ( kiedys jeszcze uzasadniał agresje na Polske używaja tłumaczenia Sowietów zaprezentowanego w nocie 17 wrzesnia). Ale spotkałem sie w 2 miejscach z tego typu ludzmi. Pierwsze miejsce to było forum komunistów polskich jakiego adres ktos kilka miesięcy temu wrzucił dla beki na Wykop.

Drugim miejscem sa czeluscie rosyjskiego internetu gdzie Rosjanie ciągle udowadniaja że wielu z nich nadal hołduje wersji historii pisanej przez komunistyczna propagande.

Ale nie wyobrażam sobie aby normalny Polak majacy jakies pojecie o historii swojego kraju mogł prezentowac argumenty które stały sie passe nie po upadku bloku sojalistycznego ale jeszcze wczesniej wraz ze smiercia Stalina.

Dlatego pytam kim Wy naprawdę jestescie #stadler ?

Załączam sklejke wiadomosci z dyskusji jesli bedzie potrzeba to dysponuje pełnym screnem ale tam byly watki poboczne i innych osob wiec nie chcialem zaciemniac tego co najważniejsze.

#ukraina #rosja #nkwd #zsrr #ruskapropaganda #neuropa

#shitwykopsays @fanat:
szurszur - Myślę ze wielu Wykopowczów zna Stadlera ktory zasłynął niegdyś wybielaniem...

źródło: comment_MV7230FVbNG3KzkTGwulCu5VuPdlrVjE.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JKM to atakujecie jej sympatyków i to w śmieszny sposób.


@Stadler: Napisałem rpzeicez ze nic nie mam do prawdziwych Korwnistów. A póki co to zaden z nich Twoich pogladów nie poparł.

nie zdziwiłbym się gdybyś sam te komentarze napisał w wiadomym celu.


@Stadler: Ta i pewnie sam zalajkował zeby były najczesciej polubionymi komentarzami pod tym wpisem na profilu JKM. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szurszur: No wiesz należałoby również spojrzeć na siebie - nadal popierasz wpłacanie pieniążków na batalion Ajdar ?

A co do Stadlera to niestety podpadł za komentarze zakłamujące udział rosjan w mordach. Jedyne co dobre to je skasował.
  • Odpowiedz
No wiesz należałoby również spojrzeć na siebie - nadal popierasz wpłacanie pieniążków na batalion Ajdar ?


@ediz4: Pozwole sobie zacytowac moja pełna wypowiedz na ten temat bo streszczenie bardoz upraszcza sens mojej wypowiedzi. Nie wycofuje sie z tego.

A kase na Aidar wplacaja chyba głownie mieszkajacy w Polsce Ukraincy. Ja jestem za pragmatycznym wykoryzstywaniem sytuacji a nie popieraniem Aidaru ze wzgledu na jakies przeslanki ideologiczne z ta
  • Odpowiedz
@szurszur: No tak podobne podejście miały Stany Zjednoczone w Afganistanie i nie tylko - jak to się skończyło wszyscy wiemy. Dobrze że takich ludzi nie ma za wiele w Polsce - oby nie zebrali złamanego grosza. Aha i druga sprawa - za rządów Janukowycza- czyli według Ciebie Rosjan nacjonaliści nie mieli łatwego życia - pomniki znikały, faszyści byli na celowniku władz czyli było odwrotnie do tego co imputujesz - ciekawe.
  • Odpowiedz
@szurszur: Lepiej uzbroić nacjonalistów negujących zbrodnie wołyńską i mających pretensje terytorialne do Polski - świetne posunięcie. Do tego jakoś nie widać żeby Rosjanie mieli zająć coś więcej niż Krym i wschodnie rubieże które są stracone bez względu na to ile pieniędzy wpłacisz na nacjonalistów.
  • Odpowiedz
@ediz4: Wyolbrzymiasz te pretensje terytorialne. I co boisz sie ze ukrianscy nacjonalisci odbiora nam Przemysl? Mozna im wyslac w ciul borni i tak nie beda dla nas zagrożeniem. Już to widze Aidar atakuje NATO i wygrywa.
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie nie boję się - jednakże wroga się nie wspiera a ukraińscy nacjonaliści zanim wojska rosyjskie wkroczyły widziały go w Polakach. Pomyślałeś o Polakach żyjących na Ukrainie ?
  • Odpowiedz
Pomyślałeś o Polakach żyjących na Ukrainie ?


@ediz4: Polacy na Ukrianie sami wlacza w prawym Sektorze i gineli na Majdanie. Jesli ktos ruszylby jakakolwiek mniejszosc oznaczaloby to utrate poparcia UE wobec Rosji. To byłoby samobójstwo niepodleglej Ukriany.
  • Odpowiedz