Wpis z mikrobloga

Myślę ze wielu Wykopowczów zna Stadlera ktory zasłynął niegdyś wybielaniem zbrodni ZSRR i spłodził coś takiego "ZSRR nie popełniało zbrodni na cywilach".

Nasz bohater nie traci formy i dalej broni Sowietów a to zwrotami o jego "przypadkowych ofiarach" a to wybiela NKWD tłumacząc że przeciez "likwidowała szpiegów". Gdy naciskam to dopuszcza co prawda że NKWD mogło zabić jakichś niewinnych ale jednoczesnie pisze "sa różne głosy na ten temat".

Gdy drążę temat proszac o te różne głosy Stadler jako argument podaje uwaga: "tekst rozkazu". No kurcze chyba do niego nie dotarło że NKWD dokonywało mordów i aresztowan wedlug podobnych wytycznych jakie maja nasi policjanci odnosnie mandatów. Tzn. trzeba tyle a tyle ich wystawic a u NKWD tylu a tylu wysłac do gułagu czy zlikwidowac.

Liczyło sie wypełnienie normy a nie wina czy jej brak. Tekst rozkazu czy wyrok sadu totalitarnego panstwa nie może być na poważnie brany w tych przypadkach. NKWD w latach 1937-38 wymordowało ponad 100 tysiecy Polaków a zarzut szpiegostwa był najzwyczajniejszym w świcie pretekstem tak samo jak to było wśrod innych ofiar czystek stalinowskich.

Przeciez taka obrona komunistycznych organów to nie jest nawet stanowisko Rosyjskie ale Sowieckie. Obecna Rosja przecież nie neguje Wielkiego Terroru i tego co robiło NKWD. No ale Stadler nadal to robi.

Co ciekawe Stadler zaprzecza że usiłuje historie wybielac. On zarzuty o wybielanie ZSRR i NKWD odpiera tak:

"nie wybielam. Patrzę świeżym spojrzeniem na historię, nie kieruję sie utartymi schematami. Tak jak JKM potrafię dostrzeć dobre cechy w postaciach powszechnie atakowanych jak np. w gen.Jaruzelskim".

No to ja sie pytam sympatyków wspomnianego #jkm czy Wy też macie tak otwarte umysły aby podpisac sie pod złotymi myslami Stadlera?

Tych ktorzy nie wiedza informuję że Stadler wielokrotnie deklarował sie jako zwolennik Nowej Prawicy i Korwina. Do prawdziwych Korwinistow nie mam pretensji o jego wypowiedzi bo moim zdaniem tak naprawde nie ma on takich pogladów. Korwinistę udaje tylko po to aby zbierac od nich plusy w dyskusjach o Ukrianie. Taki wyrachowany atencjusz.

Prywatnie powiem tak. Nie znam w realnym zyciu nikogo kto takimi argumentami broniłby ZSRR i NKWD ( kiedys jeszcze uzasadniał agresje na Polske używaja tłumaczenia Sowietów zaprezentowanego w nocie 17 wrzesnia). Ale spotkałem sie w 2 miejscach z tego typu ludzmi. Pierwsze miejsce to było forum komunistów polskich jakiego adres ktos kilka miesięcy temu wrzucił dla beki na Wykop.

Drugim miejscem sa czeluscie rosyjskiego internetu gdzie Rosjanie ciągle udowadniaja że wielu z nich nadal hołduje wersji historii pisanej przez komunistyczna propagande.

Ale nie wyobrażam sobie aby normalny Polak majacy jakies pojecie o historii swojego kraju mogł prezentowac argumenty które stały sie passe nie po upadku bloku sojalistycznego ale jeszcze wczesniej wraz ze smiercia Stalina.

Dlatego pytam kim Wy naprawdę jestescie #stadler ?

Załączam sklejke wiadomosci z dyskusji jesli bedzie potrzeba to dysponuje pełnym screnem ale tam byly watki poboczne i innych osob wiec nie chcialem zaciemniac tego co najważniejsze.

#ukraina #rosja #nkwd #zsrr #ruskapropaganda #neuropa

#shitwykopsays @fanat:
szurszur - Myślę ze wielu Wykopowczów zna Stadlera ktory zasłynął niegdyś wybielaniem...

źródło: comment_MV7230FVbNG3KzkTGwulCu5VuPdlrVjE.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: Ja też zawsze staję w obronie słabszych i atakowanych - nawet jeśli nie mają racji - tylko po to, żeby móc obiektywnie ocenić sytuację, ale tutaj pan @Stadler się nieco zapędził. Nie tylko zresztą on, obie strony tej polsko-polskiej dyskusji wyłączyły hamulce i popłynęły. Byłbym złośliwy i napisałbym, że to wina Korwina, ale poproszę tylko żebyście zaparzyli sobie rumianek i przemyśleli to jeszcze raz. Dodam jeszcze, że Rosjanie
  • Odpowiedz
@Drittes_Reich: Rzecz w tym ze to nie jest taki typowy troll bo on jesli napisze cos głupiego to kasuje wiec sie tego wstydzi a nie delektuje jak na tola przystało. Ta rozmowa z obrazka zniknela kilakdzieisat sekunt gdy mu ktos porstornny napisał że falszuje historie. W przeszłosci było juz co najmniej raz tak samo.
  • Odpowiedz
No to ja sie pytam sympatyków wspomnianego #jkm czy Wy też macie tak otwarte umysły aby podpisac sie pod złotymi myslami Stadlera?


@szurszur: Szczerze nie zdziwiłbym się gdyby przynajmniej paru się znalazło.
  • Odpowiedz
@szurszur: to jest jakiś absurd co Ty wypisujesz. Chociaż byś zawołał.

Nie udało wam się zniechęcić do KNP przez krytykę "prorosyjskości" JKM to atakujecie jej sympatyków i to w śmieszny sposób.

Korwinistę udaje tylko po to aby zbierac od nich plusy w dyskusjach o Ukrianie. Taki wyrachowany atencjusz.


@szurszur: a Ty kogo udajesz z internetowym? Ja jestem aktywny nie tylko w internecie w przeciwieństwie do was wspieram KNP
  • Odpowiedz