Wpis z mikrobloga

Jak tu nie uwielbiać swojej pracy... Już tłumaczę: klauzula wykonalności na wyroku ma (zgodnie z rozporządzeniem) brzmienie:

"W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, dnia ..... 20 ..... r. Sąd ..... w ..... stwierdza, że niniejszy tytuł uprawnia do egzekucji w całości/w zakresie ..... oraz poleca wszystkim organom, urzędom oraz osobom, których to może dotyczyć, aby postanowienia tytułu niniejszego wykonały, a gdy o to prawnie będą wezwane, udzieliły pomocy.".

Dostałem pismo od komornika o tym, że jest nieprawidłowo nadana klauzula wykonalności... siedzę, czytam, myślę. W końcu dzwonię i się okazuje, że w całej klauzuli przekręcone są słowa "urzędom" i "organom" także jest napisane poleca wszystkim urzędom, organom oraz osobom(...)

Czyli teraz przez w zasadzie "nic" (bo bądźmy szczerzy nie narusza to jakichkolwiek praw dłużnika, wierzyciela, ani niczyich innych) będę musiał pisać do sądu o sprostowanie oczywistej omyłki pisarskiej i trzeba będzie czekać z co najmniej miesiąc zanim będzie można przeprowadzić egzekucję...

#prawo #komornik
  • 10
@marianbaczal:

w każdym razie podziwiam człowieka, który siedzi i sprawdza całe orzeczenia, wraz z klauzulami i doczepi się akurat do szyku dwóch następujących po sobie wyrazów... zwłaszcza, że sens nic a nic się nie zmienia...
@eaxene: Dokładnie tak ja napisał @drzewi -złóż wniosek do innego komornika i po sprawie. Jeżeli na tym etapie czepia się takich pierdół to nie chcę wiedzieć jak wygląda u niego egzekucja...
@Palwed: to co z tym zrobić dalej to ja juz sobie poradzę;) Na szczęście jest tam jeszcz jeden komornik. Natomiast wciąż pozostaje kwestia tego ze kolejne dni uciekają...