Wpis z mikrobloga

Mam potrzebę połączyć się za pomocą VPN z routerem w pracy. Mam internet z #vectra, zadzwoniłem na infolinię i poprosiłem, żeby mi przełączyli router od nich w tryb modemu, podłączyłem swój router, przekierowałem port 1723 i myślałem, że będzie ok. No ale nie jest, port zablokowany, interweniowałem w boku telefonicznie, powiedzieli, że żadnych portów nie blokują i to na pewno wina mojego routera. Podłączyłem kompa bezpośrednio do ich modemu, to samo, port zablokowany. Pomyślałem, że to może mój Windows7 blokuje, więc uruchomiłem linuxa z płyty i dalej nie działa.

Jestem zdesperowany, co robić? Mirki, pomóżcie.

#router #sieci #komputery #internet #vpn #informatyka
  • 14
  • Odpowiedz
@Grumens: Masz swój ruter na którym pracuje serwer VPN, chcesz się do niego podłączyć z domu? Ruter stoi za modemem Vectry, ma swój adres zewnętrzny. Dobrze kombinuję? Jeśli tak to pytanie po co przekierowywałeś port? Ruter powinien otrzymać swój zewnętrzny adres IP i pod nim standardowo nasłuchiwać na 1194 UDP.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@brokenik: pptp

@Nawry: dobrze kombinujesz, router dostał adres zewnętrzny ale mój komp ma wewnętrzny. chcę się podłączyć do routera w pracy z domu. Podłączałem kompa bezpośrednio do modemu, bez routera i też nic z tego, błąd 807.
  • Odpowiedz
wyskoczył mi ten temat w google. Wlasnie probuje sie polaczyc z vpnem i mam te same problemy. @Grumens doszedłeś może do tego czy Vectra nie blokuje jakichś portów?
  • Odpowiedz
@lazynmb: Okazało się, że prawdopodobnie mój stary router blokował coś, bo kupiłem nowy i zadziałało. Chociaż nie jestem do końca przekonany, czy to on, bo podłączałem bezpośrednio kompa do modemu i też nie mogłem się połączyć. Teraz wszystko śmiga.
  • Odpowiedz