Wpis z mikrobloga

Mireczki sprowadzał ktoś z was samochód na własną rękę z Niemiec? Wyszukuje sobie ogłoszenie na mobile.de wcześniej dogaduje się z niemcem/delerem na obejrzenie samochodu i teraz najważniejsze: czy jest to możliwe aby załatwić wszystkie formalności sobotę? Chciałbym wracać na kołach czyli na pewno potrzebuje tablice zjazdowe, pewnie trzeba byloby podskoczyć do jakiegoś urzędu komunikacji?

#motoryzacja #niemcy #auto #kupujeauto
  • 10
  • Odpowiedz
@seelk: jak kupujesz od prywatnego to może być ciężko, ale jeśli z jakiegoś tureckiego komisu to oni w tych swoich barakach wszystko załatwiają słyszałem i można śmigać ;D
  • Odpowiedz
@seelk: i też w piątki np u mnie jest czynne tylko do 11 czy 12, więc musisz sobie wcześniej sprawdzić bo to pewnie zależy od miasta. A masz już pewne to auto? Jak tak, to możesz się z właścicielem dogadać, żeby załatwił tablice eksportowe, a ty tylko umowe spiszesz jak przyjedziez. A jeśli masz kilka na miejscu do oglądania to nic nie poradzisz, musisz w dzień pracujący.
  • Odpowiedz
do turasów nawet nie miałem zamiaru zaglądać


@seelk: hah nigdy nie wiesz, kiedy zdarzy się turek. Może ci się wydawać, że to osoba prywatna, a i tak na końcu okaże się tureckim biedakomisem ;D

a kupujesz od niemca prywatnego, czy handlarza? Bo jak o handlarza to przeważnie samochody na placu są już wyrejestrowane i on załatwia formalności, także możesz od razu wracać. W wypadku osoby prywatnej musicie się udać się
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: rozglądam się w temacie póki co jak wygląda sprawa.. wiem, że w Niemczech też może być różnie, ale zakładam większą uczciwość niż u naszych rodaków. Mam już dosyć oglądania "idealnych" samochodów.
  • Odpowiedz
@seelk: Ja sprowadzałem jakieś 2 lata temu. Udało mi się dogadać z komisem i po wpłaceniu zaliczki załatwili mi tablice i papiery sami. Chyba tylko jakiś papierek podpisałem, że ich do tego upoważniam.

Znajomy w zeszłym roku też sprowadzał dla siebie samochód, kupował używany z salonu i tam mówili, że sami nie mogą tego załatwić, wysłali z nim tylko jakiegoś pracownika, żeby pomógł dopełnić formalności.
  • Odpowiedz
@seelk: W sobote urzędy pozamykane wiec lipa, chyba ze zjazdowki na granicy kupisz. Tak czy siak musi być wyrejestrowany zeby w dobote ruszyć.
  • Odpowiedz
@Kejran niemcy na ogol sami wyrejestrowuja auto przed sprzedaza wiec z tym nie powinno byc problemu.

@seelk w urzedzie rzeczywiscie w piatek po 12 juz nic nie zalatwisz. Polecal bym sie dowiedziec czy na granicy nie ma jakichs punktow czynnych w weekendy.

Zaden turek w garazu Ci tego nie zalatwi bo oprocz tablic musisz dostac dowod tymczasowy. Poza tym zarowno tablice jak i dowod musza miec specjalne naklejki urzedowe.
  • Odpowiedz