Wpis z mikrobloga

Ofiary II wojny światowej w Polsce.

Polska

Liczba mieszkańców:34849000

Zabitych żołnierzy: 160000

Zabitych cywili 2440000

Żydzi zabici w Holokauscie: 3000000

Łącznie zabitych:5600000

Procent zabitych:16,07%

I teraz jest moje pytanie. Wtedy mówiono, że żadna rodzina nie ostała się cała. Ogólnie jest tak, że teraz praktycznie w każdej rodzinie jest ktoś kto wyjechał zagranicę i zna kogoś kto wyjechał. To jaki jest prawdziwy obraz emigracji?

Moim zdaniem wyjechało około 3,5 mln do 4 mln

#emigracja #praca #zarobki #polska #anglia
  • 4
  • Odpowiedz
@lukaslm: dodam, że ludność Polski w 1945-6 w porównaniu z 1939 była o ponad 10 mln mniejsza. Więc strata ludności dla gospodarki itd była ogromna i niespotykana nigdzie indziej.

Co ciekawe, ludność Niemiec nie zmieniła się.
  • Odpowiedz
@lukaslm: wracając do tematu emigracji obecnie - u mnie w rodzinie na stałe nie wyjechał nikt. Ludzie jechali na rok lub dwa, zarabiali hajsy, budowali dom/mieszkanie w dużej części za swoje i teraz spokojnie tutaj pracują.
  • Odpowiedz
@lukaslm: To, że w jednym otoczeniu praktycznie każdy wyjeżdża to nic nie znaczy. Wśród ludzi z mojej miejscowości rzeczywiście trochę wyjechało, ale jednocześnie z moich bezpośrednich znajomych/przyjaciół ze szkoły oraz z rodziny wyjechała tylko jedna osoba (na kilkadziesiąt).

To, że każdy zna kogoś kto wyjechał to nic nie znaczy. Bo niech wyjedzie jedna osoba mająca 200 osób w gronie znajomych rodziny i każda z tych 200 osób będzie twierdzić, że zna
  • Odpowiedz