Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za nowym rowerem. Chciałbym kupić sobie 29er za około 1500zł (może być trochę drożej). Jednym kandydatem jest Romet Rambler 3.0, ale może jest coś z lepszym osprzętem za podobne pieniądze?

#rower #29er #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@mariecziek: Mają też swoje minusy: gorsza zwrotność, większa masa rotacyjna, no i przede wszystkim zaburzają geometrię mniejszych ram, dlatego dla niskich osób są niepolecane. Przy Twoim wzroście najlepsze by były koła 27,5 imo, ale w tej cenie nic nie kupisz sensownego w tym rozmiarze. Na Twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś sklepu rowerowego i przejechał się na 29" i na 26" i zobaczył na czym mi się lepiej jeździ, bo to
  • Odpowiedz
@wspolrzednebiegunowe: Raczej tak. Może by mi pasował bardziej trekkingowy, ale wyjeżdżając z domu muszę przez jakiś czas muszę jechać przez piasek, więc wąskie koła się nie nadają. No i czasami jeżdżę po bezdrożach itd.

Ostatnie 10 lat jeździłem czeskim rowerem Fort Mercury. Kupiony za około 250zł. Górski, 26', w oryginale nawet nie miał przerzutek Shimano. 10 lat wytrzymał moje zjazdy po schodach, górkach, bezdrożach asfalcie itd, ale wymieniłem w nim
  • Odpowiedz