Wpis z mikrobloga

Mam ogromną bekę oglądając serwisy informacyjne i wypowiedzi "ekspertów" i zachodnich przywódców mówiacych jakim to dla nas zagrożeniem jest ISIS - banda dzikusów biegających po pustyni z AK47.

Wieczna beka!!

#isis #islam #beka #wojna
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzangyl: Wiesz są to prymitywy jeżeli chodzi o sprzęt czy nawet technikę walki, ale jednak są niebezpieczni dla nas ale w dłuższej perspektywie (jak będą się rozwijać to za kilka-kilkanaście lat może to być groźny przeciwnik).

Nie zapominaj, że zdobywają sprzęt wojskowy i to, że teraz walczą w upadłych państwach nie oznacza, że zawsze tak będzie. Jeżeli zwyciężą w Syrii a wiele na to wskazuje oraz w Iraku to będą
  • Odpowiedz
@kolanin: no właśnie z tego co napisałeś mam tą bekę. Przecież to stek bzdur. W ogóle nazwa "Państwo Islamskie" to jakieś nieporozumienie. Jakie znowu państwo? To coś nie ma żadnych struktur i nigdy mieć nie będzie, bo to jest dzicz. Pobiegają, postrzelają, w końcu zaczną się kłócić między sobą i się nawzajem powyrzynają. Nie ma i nie będzie żadnego zagrożenia dla Europy. Zagrożone są tylko szyby naftowe i ropa, do
  • Odpowiedz
To coś nie ma żadnych struktur i nigdy mieć nie będzie, bo to jest dzicz. Pobiegają, postrzelają, w końcu zaczną się kłócić między sobą i się nawzajem powyrzynają.


@dzangyl: LOL. Byłeś tam? Gdyby nie mieli struktur to by nie dali zająć połowy Iraku i Syrii.
  • Odpowiedz
@dzangyl: O bolszewikach na początku można było powiedzieć podobnie, w Kambodży czerwoni khmerzy to też była banda oszołomów ale jednak udało im się zdobyć władzę oraz wymordować ok 1\3 ludności.

Piszę państwo islamskie ponieważ, kontrolują określone terytorium i ustalają tam prawo oraz są wstanie jego przestrzegać. Wyglądają na bandę pastuchów ale uczą się obsługi migów 21, budują struktury i kto wie co z tego będzie. Po wojnie zaczną odbudowę jakieś
  • Odpowiedz
@szasznik: LOL, nie byłem, a ty LOL byłeś? Dzicz zajęła dzicz, ot mi osiągnięcie...

@kolanin: a niech sobie mordują tamtejszą ludność, im mniej dzikusów tym lepiej. Nic nie budują, niczego się nie uczą, nie będzie żadnej gospodarki ani infrastruktury, bo nikt mądry nimi nie pokieruje. To jest dzicz.
  • Odpowiedz
nie byłem


@dzangyl: No widzisz nie byłeś a się wymądrzasz. Weź szybko zadzwoń do CIA i MI6 że mają #!$%@? info. Przecież jako światowej klasy znawca pewnie masz lepsze informacje niż organizacje mające miliardowe budżety i setki tysięcy ludzi.
  • Odpowiedz
@szasznik: a ty byłeś? Nie, a się wymądrzasz. Rozumiem, że ty masz kontakt bezpośredni z CIA i MI6, bo chyba nie wierzysz we wszystko co podają do mediów, bo to w 99% są informacje pod obecną linię polityczną władz. Jest w nich ziarno prawdy ale reszta to bełkot.

Dzikus zawsze zostanie dzikusem, a społeczeństwo oparte o wojnę w końcu samo się zniszczy, wystarczy poczekać.
  • Odpowiedz
a ty byłeś? Nie, a się wymądrzasz.


@dzangyl: To nie ja mam "beke z ekspertów" którzy siedzą w tym temacie większą część życia. Podważasz ich wiedzę, jednocześnie samemu gówno wiedząc w tym temacie.

Gdyby ISIS nie stanowiło zagrożenia, to państwa zachodnie nie wydawały by setek milionów(niedługo pewnie miliardów) na interwencję tam.
  • Odpowiedz
@szasznik: ale się wymądrzasz.

Gdyby ISIS nie stanowiło zagrożenia, to państwa zachodnie nie wydawały by setek milionów(niedługo pewnie miliardów) na interwencję tam.


@szasznik: no i tu jest ogromny błąd w twoim rozumowaniu, którego nie przeskoczymy. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Dobranoc.
  • Odpowiedz
ISIS - banda dzikusów biegających po pustyni z AK47


@dzangyl: Te dzikusy dały radę ukraść kilka ton złota o wartości kilku miliardów dolarów z Banku Centralnego Iraku i przejąć kilka rafinerii naftowych (chronionych m.in. przez Academi) dzięki czemu dziennie zarabiają ponad 3 miliony dolarów, ponad to stworzyli w krótkim czasie specyficzny system ekonomiczny od którego chcąc, nie chcąc, zależni są wszyscy którzy zamieszkują obszar kalifatu. Po drodze dali radę też
  • Odpowiedz
@backback: no cóż, amerykanie zrobili bajzel w Iraku, który jest w totalnej rozsypce i istnieje jedynie teoretycznie, więc wykradnięcie od nich złota to nic wielkiego. Co do rafinerii to najwyraźniej słabych tych najemników mieli, albo przytłoczyła ich przewaga liczebna dzikusów.

Wspomniałeś o dwóch najważniejszych sprawach związanych z tym dziwnym tworem islamskich prymitywów. Złoto i ropa i tylko o to chodzi amerykanom, o nic więcej. Zagrożenia dla ludności zachodu nie ma
  • Odpowiedz