Wpis z mikrobloga

@dymek91: pewnie sa to tylko trasy monitorowane, gdzie zamieszczone sa kamery itp, moze jeszcze jakies czujniki zamontowane :) ewnetualnie tez ludzie zglaszaja, sa praogramy gps, gdzie jest siec spolecznosciowa, i ludzie jadac, jak sa w korku to wysylaja ze jest korek itp :)
@jack-lumberjack: mozliwe ze tak, chodz troche wydaje mi sie, ze ciezko by bylo to mierzyc i potrzebowalo by duzo mocy obliczeniowej zeby to ogarnac

@why_so_serious: hmmm ok tyle to wiem ze uzywa interenetowego polacznenia i ze niby chodzi CI ze wysyla do googla informacje, czy to ze nie uzywa, bo w samochodach nie ma internetu?

a btw bez interentetu tez sa ogolnie navigacje gps sprawdzajace natezenie ruchu, czy nie ma
@dymek91: jakos nie chce mi sie wierzyc, ze wszedzi z kazdym miastem, podpisuja umowy, nie mowiac ze sa drogi ktore sa pomiedzy innymi, to przeciez tyle papierkowej roboty by bylo, umow i jeszcze jakby za to placili, to juz w ogole, nie mowiac o tym ze kazdy by musial dawac jakos dane google, tak jak ich system je indentyfikuje, nie mowiac ze czy maja wszystkie miasta takie systemy? :D
@dymek91: btw, do systemow takich ze sa korki, wprowadza rowniez informacje służby miejskie i policja. oraz tez np jak sa roboty drogowe, to te informacje rowniez sa uwzgledniane na gps, wiec pewnie rowniez Ci co te roboty robia, informuja o utrudnieniach, np urzad, a tam juz przekazuja do systemu :)