Wpis z mikrobloga

#apple #ios #programowanie #podbaza #gimbaza #licbaza #razapps

W po prawie dwóch tygodniach na review ukazała się moja pierwsza aplikacja na App Store. Plan lekcji dla rodziców i uczniów. W kolejnych wersjach będę wprowadzał małe zmiany, jest to aplikacja darmowa, więc support i rozwój będzie minimalny, ale będzie. Nie do końca jestem pewien jak się zachowuje pod iOS8, bo testowałem gównie na 7, ale nie powinno być problemów.

https://itunes.apple.com/us/app/plan-lekcyjny/id919357172?l=pl&ls=1&mt=8
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lowczysz: Specjalnie napisałeś, żebym nie mógł poprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak czytałem drugi raz, to zaważyłem błąd.

Gównie nie podkreśla na czerwono ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@lexx23: Normalnie ( ͡ ͜ʖ ͡) piszesz i jest. Jakie pytanie taka odpowiedź. Zapytaj o coś dokładniej, bo tak to mogę powiedzieć, że bardzo przyjemnie, Obj C jest dla mnie fajnym i dobrym do nauki językiem, inni go nienawidzą. Choć to nie jest mój pierwszy język i mam kilka lat doświadczenia w PHP.
  • Odpowiedz
@razvizion: Wszystko fajnie, grataki i w ogóle. Tylko jakie dziecko, które jeszcze potrzebuje planu lekcji, ma coś z iOS, no generalnie prawie żadne. Druga sprawa - plan lekcji to nie jest coś co się często zmienia, bo raz na półrocze. Skoro się nie zmienia często to nie trzeba nim zarządzać w jakiejś dynamicznej aplikacji, wystarczy mieć fotkę tabelki z planem lekcji, dodatkowy profit jest taki, że praktycznie każdy telefon sobie
  • Odpowiedz
@aseeon: Aplikacja jest skierowana głównie dla rodziców, ale zdziwiłbyś się ile dzieci/młodzieży w większych miastach lata z ajfonami w łapie, wystarczy o 7:30-9 przejechać się komunikacją miejską w Warszawie. W app store 1 i 3 aplikacja na liście w sekcji edukacja to plany lekcji, z których pierwsza nie chce działać a druga to kupa jakich mało. Apka pokazuje wszystkie aktualnie trwające lekcje, można ustawić powiadomienia na zakończenie każdej z osobna,
  • Odpowiedz
To apka za darmo, tu nie ma żadnego strzału w stopę


@razvizion: To jak apka jest za free to już nie można jej zepsuć czy nie dopasować platformy? Co to za dziwna logika?

Co do apek, to e-Dziennki to jest właśnie aplikacja dla rodzica (przynajmniej w założeniu) a nie goły plan lekcji, taką aplikację to ja rozumiem.

No napisałeś apkę na iOS i wrzuciłeś do AppStore, no gratuluje, ale to
  • Odpowiedz
@aseeon: Żeby twoja krytyka miała jakikolwiek sens, to bym ją przyjął. Póki co to dotyczy jedynie platformy i tego że uczniom przydałby się bardziej skan w JPG bo da się go odczytać na nokii x1. Przypominam, że e-Dziennik na iOS nie działa, i nie wiadomo kiedy developer ruszy tyłek aby ją naprawić, a póki co mu się nie śpieszy. e-dziennik webowy nie ma wystawionego api, więc w stronę pobierania ocen,
  • Odpowiedz