Wpis z mikrobloga

No i patrzcie, niemal wszystko się sprawdziło

Plan jest prosty:

- Dziendobry Władimirze Władimirowiczu, Radek Sikorski z tej strony

- No elo, co tam?

- Niezły burdel na tej Ukrainie co?

- No, sam nie wiem co robić - jeszcze nam się druga Syria zrobi.

- Niekoniecznie. Wołodia, słuchaj jest pomysł - jak się zrobi gorąco, to zróbcie jak zwykle.

- Braterska pomoc legalnemu rządowi Ukrainy?

- Tak, czołgami. Jedźcie na zachód, zajmijcie Kijów, Odessę, co wam się podoba, ale za Żytomierz się nie ruszajcie.

- Dobra, a wy wtedy co?

- My ogłosimy, że w związku z groźbą wojny domowej musimy wkroczyć z misją stabilizacyjną. Na Wołyń i do Lwowa.

- Będzie defilada?

- Będzie.

- To dobrze, lubię defilady.

- A właśnie, Wołodia, może by tak po tej defiladzie, na przypieczętowanie przyjaźni Polsko-Rosyjskiej oficjany zwrot wraku tup...

- Hehe nie

Evweything went better than expected.

#suchar #ukraina #rosja #zbrodo #russiaball
  • 12
@dziadzio: A obecny rząd jest wybrany niedemokratycznie? Przecież to demokratycznie wybrany parlament wybrał ten rząd. Ten sam parlament, który wcześniej wybrał rząd Azarowa. Za rządem Azarowa poprzednio głosowało 242 deputowanych a za rządem Jaceniuka aż 371. Zatem który rząd był bardziej demokratyczny? Ponadto demokratyczne wybory prezydenta – na Janukowycza głosowało w pierwszej turze tylko 35,32% a na Poroszenko w pierwszej turze 54,7%. Który z tych prezydentów zatem jest bardziej demokratycznie wybrany?
@maniac777: Parlament musial kopnac Janukowycza w tylek, bo byl pod naciskiem banderowcow z majdanu, jesli nie zrobiliby tego, to caly parlament polecieliby razem z nim. Gdyby parlament byl przeciwko Janukowyczowi, to nie zwlekaliby z jego przeglosowaniem az tak dlugo, jak juz im do drzwi zaczely pukac zbrojne bandy a na ulicy trwala otwarta wojna, to nie mieli duzego wyboru.
@MWittmann: O! Jesteś. Myślałem że usunąłeś konto i stąd to moje pytanie. Skojarzył mi się z Tobą bo używa podobnej, oderwanej od faktów argumentacji. Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam.

@dziadzio: Parlament faktycznie podejmował część działań pod naciskom społecznym związanym z zamordowaniem blisko setki ludzi. Tyle tylko że naciski społeczne (w tym protesty i demonstracje) są normalnym mechanizmem demokracji. Reakcja na te naciski nie czyni z automatu działań parlamentu nielegalnymi.
@maniac777: Mowie o momencie w ktorym majdan, zacza stawiac zadania a to bylo na dlugo przed (jeszcze nie gineli ludzie) podjeciem finalnej decyzji przez parlament, czyli majac juz noz na gardle - kiedy kolejne budynki rzadowe, byly sila przejmowane przez banderowcow. To ze Janukowycz uciekl, nie znaczy ze zrzekl sie stanowiska, idac ta logika nasz rzad na uchodzstwie, nie powinien byc uznawany, rowniez przez ludzi ktorzy nadal byli mu podlegli. Naturalnym
@dziadzio: Widzisz. Ty twierdzisz, że parlament miał nóż na gardle, a ja twierdzę że właśnie wtedy przejrzał na oczy i uniezależnił się od wpływu Janukowycza. Nawet wtedy byli w nim tacy którzy głosowali przeciwko odsunięciu go od władzy i wiesz co im się stało? Absolutnie nic! Nikt parlamentu nie przejął, nikt go nie okupował, nikt przed nim ani w nim nie postawił wojska czy zielonych ludzików oraz nie ma i nie
To ze formalnie, nacjonalisci maja mala reprezentacje w parlamencie, jedynie w postaci Swobody, to nie znaczy ze nie ciesza sie poparciem w spoleczenstwie. Zwroc chociazby uwage, na ilosc czerwono-czarnych szmat, ktore sa juz podnoszone do rangi flagi narodowej - na tle ktorych - licznie wystepuja przy okazjach wszelakich. Z liczeniem nacjonalistow, poczekaj do przyszlych wyborow parlamentarnych, obecny sklad jest z przed majdanu, kiedy to nastroje nacjonalistyczne byly nikle i funkcjonowaly jedynie w