Wpis z mikrobloga

Podbiłem Wielką Brytanię i w sumie mam problem. Musiałem zająć Gibraltar aby zdobyć odpowiednią ilość Victory Points i wymusić kapitulację/podbój. Po czym nastąpiła aneksja pozostałych pod okupacją Aliantów (przywódca frakcji przegrał). Problem polega na tym, że teraz te ziemie są anektowane a nie okupowane. Teraz mam znacznie więcej partyzantów przez to, że nie ma okupacji (rząd kolaboracyjny). Za to otrzymałem olbrzymią ilość Industry Points, więc Rosja już nie będzie żadnym problemem. Zastanawiam się jednak czy by np. nie uwolnić GB jako puppeta. Trochę to nieklimatyczne (GB w osi), ale nie musiałbym obstawiać wojskami całej Afryki i Indii. Szkoda, że wszystko zostało anektowane przeze mnie. Mogę jakoś przekazać Indie np. Japonii?

niżej wstawię resztę screenów

#heartsofiron #hoi3 #bojowkaparadox #paradox #europauniversalis
Pobierz Marpop - Podbiłem Wielką Brytanię i w sumie mam problem. Musiałem zająć Gibraltar aby...
źródło: comment_DWV3601HLHp4o4G8GrsDybc0F5D724Hg.jpg
  • 29
@KtosMiZajalNickElas: no to coś popsułem w zachowaniu AI może robiąc coś niehistorycznie

jedyne co to przyspieszyłem wydarzenia, nie podbiłem Norwegi jeszcze no i na Bałkanach nic nie robiłem jeszcze a jakoś teraz powinienem zacząć
@KtosMiZajalNickElas: poczytałem w necie i rzeczywiście masz rację

pytanie czemu u mnie to nie zadziałało

nie wiedziałem w sumie o tym i byłoby ciężko jeśli by mnie zaatakowali

chyba lepiej byłoby może najpierw pokonać ZSSR, choć Adolf chciał najpierw pierwotnie zająć Anglię ale mu nie wyszło
@janoosh: zrzuciłem spadochroniarzy żeby zajęli port, a potem wysłałem dywizje pancerne. Osłaniałem to flotą a Royal Navy prawie nic nie robiła. Trochę rozbudowałem Kriegsmarine i miałem jeszcze bombowce morskie.
@Marpop: w moich grach royal navy zawsze była najwiekszym problemem przy atakowaniu Wysp. Ale to pewnie dlatego, że nigdy nie przykładałem większej uwagi do floty i lotnictwa w grach p-doxu. No, ale raz czy dwa udało mi się zająć część UK.