Wpis z mikrobloga

@knysha: meh, to nie problem, standardowo przeglądarki mają ten sam domyślny styl dla b i strong, a jeżeli chodzi o semantykę to... na pewno w Twoim kodzie coś bym znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@knysha: mam takie pytanie które rzucam na rozmowach kwalifikacyjnych na front: dlaczego z html5 wycofali b, font etc.

mało kto wie z głowy

  • Odpowiedz
@Xanatos: może dlatego, że #!$%@? się do rekrutującego na rozmowie o niuanse zazwyczaj nie jest najlepszym sposobem na otrzymanie pracy. zwłaszcza, że odpowiedź na pytanie pozostaje taka sama niezależnie od tego, czy elementom zmieniono definicję czy całkiem usunięto.
  • Odpowiedz
@entrop: dlaczego?

To ja mam pytanie. Ostatnio w DIV chcialem wysrodkowac przycisk i jeden element. Jak to poprawnie wysrodkowac? margin w css kulawo wyglada imo moim zdaniem. Uzylem na pałe znacznikow a to ten sam level co
  • Odpowiedz
@wojtek656: dlatego, że html ma budować tylko strukturę elementów na stronie a nie określać ich wygląd. od tego jest css. takie tagi jak font, b, i, marque etc służyły tylko do określania wyglądu.
  • Odpowiedz
@gogiel: strong nigdy nie dyktował jak ma wyglądać tekst, tylko świadczył o jego podwyższonej istotności. zdaje się definicja zmieniła się w nieznaczny sposób z html4, ale bez szaleństw. wcześniej nie narzucał czy użyty font będzie pogrubiony czy nie i teraz też nie narzuca.
  • Odpowiedz