Wpis z mikrobloga

Tak jak wczoraj zapowiadałem tutaj zapowiadałem, będę co trzy dni dodawać różne ciekawostki o znanych zespołach muzycznych. Pierwszym zespołem będzie Lady Pank (tak po prostu padło).

* Znany przebój Mniej niż zero początkowo był wykonywany w wersji hardrockowej - tutaj możecie posłuchać tej wersji

* Osoby znające Lady Pank wiedzą, że w 1985 roku grupa wyjechała do USA i tam nawet nagrała teledysk i album. Mało kto jednak pamięta, że po trzech latach zespół ten ponownie próbował podbić Amerykę. Podczas tego pobytu ówczesny basista Paweł Mścisławski oraz perkusista Wiesław Gola chcieli zostać członkami grupy... Bon Jovi. Ostatecznie muzycy spotkali Jona Bon Joviego, ale nie mieli odwagi zapytać się o pracę w grupie źródło

* Podczas pobytu w USA w 1988 roku Lady Pank przez chwilę był gwiazdą. Doszło nawet do tego, że zespół miał występować jako support dla... Madonny źródło

* Powszechnie znany był konflikt fanów Lady Pank i Republiki. Sami muzycy obu zespołów nie uczestniczyli w konflikcie, a po jakimś czasie zaczęli współpracować (Borysewicz wziął udział w pierwszym albumie Obywatela G.C., Ciechowski napisał dwie piosenki do albumu Tacy sami, w tym "Zostawcie Titanica"; źródło.

* Po wpadce Borysewicza na stadionie we Wrocławiu w 1986, zespół został zawieszony przez dygnitarzy partyjnych (miał być nawet rozwiązany). Oprócz tego krótko po incydencie ukazał się album "LP-3 Nigdy nie za wiele rockandrolla", na którym znalazł się rysunek przedstawiający postać z opuszczonymi spodniami. Sami muzycy nazwali to przypadkiem. Źródła: 1, 2

* W 1997 roku ukazał się przebój "Niedawno" (znany też jako "Moje sny" lub "Jest taki kraj", do posłuchania tutaj, który wykorzystała do kampanii wyborczej Unia Wolności. Piosenka została wykonana w kilku wersjach (na jednej z nich w chórkach śpiewa Dariusz Michalczewski źródło

Edit: Jeszcze jedną ciekawostkę znalazłem. W 1982 roku ktoś z zespołu (prawdopodobnie Borysewicz) wpadł na pomysł, by poprosić o wykonanie loga Brygadę Kryzys. Sami muzycy Brygady wyśmiali ten pomysł - za blogiem Tomka Lipińskiego

Tagi: #ciekawostkimuzyczne #ciekawostki #muzyka
  • 49
@UrzadPracy: > Borysewicz wziął udział w pierwszym albumie Obywatela G.C., Ciechowski napisał dwie piosenki do albumu Tacy sami, w tym "Zostawcie Titanica";

@UrzadPracy: To już wiem, czemu te piosenki takie pierdołowate są.

Dawaj wiecej takich rzeczy. Proponuję następny wziąć Kult - oni na pewno mają sporo ciekawych historii. #ciekawostkimuzyczne to tag, który ty stworzyłeś?