Wpis z mikrobloga

Trochę sobie pograłem i podbiłem Francje + Holandię bo dołączyła do Aliantów. Nie zrobiłem tego standardowo czego żałuję tylko trochę posłużyłem się głupotą AI i wpuściłem Francuzów do siebie żeby zajść ich następnie od tyłu ;). A potem rajd na Paryż i inne punkty. Włosi dostawali w dupe, ale Węgrzy przyszli z pomocą. Teraz będę szykował się do desantu na Wielką Brytanię. W międzyczasie może jeszcze Dania/Norwegia oraz Bałkany.

#heartsofiron #hoi3 #bojowkaparadox #paradox #europauniversalis
Pobierz Marpop - Trochę sobie pograłem i podbiłem Francje + Holandię bo dołączyła do Aliantów...
źródło: comment_hkeLuaDhgEVmhv7Fexg0HhVya1DBSS1w.jpg
  • 14
@PanicInDetroit: nie wiem, wyskoczył event

dopiero zaczynam w to grać, pewnie nie trzeba dzięki temu zabezpieczać całej Francji, bo Vichy jest neutrealne

W sumie nie wiem czemu historycznie tak to rozegrano. Północ jest lepsza gospodarczo czy chodziło po prostu o bazę wypadową na WB?
@Marpop: Genialna gra, ale wolę HoI 2: Darkest Hour. HoI 3 coś mi nie podchodzi. Oto moje osiągnięcia w Darkest Hour: zaczynałem w 1933 r. Nacj. Chinami. Na początku było bardzo ciężko. Udało się anektować warlordy. W 1937 r. wybuchała wojna z Japonią. Do 1939 r. udało się ich wywalić z kontynentu azjatyckiego. Po tym okresie likwidowałem całą milicję, i szkoliłem piechotę, piechotę zmotoryzowaną i zmechanizowaną, czasami czołgi. W 1941-2 (zależało
@Marpop: W 1948-51 r. zazwyczaj wywoływałem wojnę III Rzeszy i... lekką ręką pokonywałem ich. Granica między ówczesnymi Nacj. Chinami a Niemcami przebiegała na Uralu. Aż do granic współczesnej Polski szło bardzo łatwo. Wojska chińskie z latwością zajmowały półwysep skandynawski czy współczesną Białoruś, Ukrainę. Przy granicach polskich zaczęły gromadzić się wojska Wehrmachtu, ale wojsk chińskich było już tak dużo, że z łatwością zajęły Berlin, Paryż, Madryt - idąc z dokryną ludzkiej fali.
@Marpop: Następnym krokiem była budowa statków desantowych, by zająć Wielką Brytanię, oraz... portugalskie Azory na Oceanie Spokojnym (to nie przypadek). Jak sie udało je zając, mogliśmy ruszyć z desantem na Kanadę. Zazwyczaj szło to bajecznie prosto. Po kilku latach udało się nagromadzić wojsk i ruszyliśmy na Stany Zjednoczone. W roku 1960 r. całe USA było zajęte przez wojska chińskie i ogłoszono faszystowską marionetkę podległą całkowicie Nacj. Chinom. Na terenie współczesnej Rosji
@Marpop: Ogólnie, jeśli chodzi o HoI 2: DH (o HoI 3 nawet nie piszę) najbardziej wkurzała mnie bierność AI. Były nazistowskie Niemcy, zajęły calutki kontynent i w dupie mieli np. zajmowanie Wielkiej Brytanii. O USA w dalszej perspektywie nie wspomnę nawet. Szkoda, że AI tak mocno ograniczało się do rzeczywistych scenariuszy.
@kiep: Gdyby nie AI, to ta gra byłaby idealna. Nawet jak się ustawiło trudny poziom, to i tak nie było to satysfakcjonujące, bo to było coś jak kody dla AI, zamiast tego wolałbym, żeby nauczyli się wycofywać i odbijać swojego wojska z kotłów.